„Az egyetemeinken és a kutatóhelyeinken van infrastruktúra. Kutatási infrastruktúra. Ki kell ajánlani ezt a kutatási infrastruktúrát a piacnak” – mondta a 444.hu beszámolója szerint Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter, amikor a felsőoktatásról kérdezték Tusványoson. Hankó paradigmaváltásról beszélt a doktori képzéseknél, azt pedig helyesnek tartja, hogy a kutatók jelenleg „nem feltétlenül az egyetemeken vannak, hanem egy csomóan vannak kint az ipari szektorban”, a piacot pedig a doktoranduszok számának növeléséhez is segítségül hívná.
„Jó-e az a diplomadolgozat, vagy jó-e az a doktori munka, amelyet az egyetemen belül definiálnak? Jó lehet. De mi lenne, ha olyan doktori és diplomamunkák születnének, amelyeknél az adott piaci szereplőkkel való együtt gondolkodásban ott lennének azok a témák, amelyek mondjuk egy vállalatnak a pénzügyeivel vagy informatikai kérdéseivel kapcsolatosak?” – magyarázta a miniszter, hozzátéve, hogy a kutatók számának növekedéséhez az kéne, hogy több fiatal lépjen be doktoranduszként a vállalatokba.
A politikus beszélt az egyetemek modellváltásáról is, amibe szerinte az egyetemek döntése alapján léptek be, és a kormány tulajdonképpen csak felkarolta a szenátusok felől érkező javaslatot.