Tompos Márton azt állítja, a civil ruhás kínaiak magyar rendőrökkel egyeztettek, miután őt vegzálták

  • narancs.hu
  • 2024. május 10.

Belpol

A politikus Hszi Csin-ping érkezésekor EU-s zászlókat akart elhelyezni a hídon.

Tompos Márton, a Momentum alelnöke szerdán délután EU-s zászlókat rakott ki az Erzsébet hídra, amikor a kínai kommunista párt vezetője, Hszi Csin-ping konvoja elhaladt a belvárosban. Az akció miatt civil ruhás kínaiak vonták kérdőre. A Momentum politikusa most arról posztolt képet, hogy a kínaiak az ő vegzálása után a magyar rendőrökkel egyeztettek.

„Korábban láthattátok, hogy hogyan jöttek kérdezősködni a kínai önkéntesek az EU-s zászlóról. Az viszont kimaradt, ami utána történt:

a korábban magyarul beszélő, majd a videózás hatására azt elfelejtő önkéntes utánunk a magyar rendőrökhöz ment oda egyeztetni.

Nem tudom, hogy mi hangzott el, de azt tudom, hogy a magyar rendőrség tétlenül nézte végig, amíg minket faggatnak. Ugyanakkor nem velük van a bajom: ne feledjük, hogy a magyar rendőri állomány a rendszer által legjobban meghurcolt és kiszolgáltatott társadalmi csoportok egyike. Biztos vagyok benne, hogy a magyar rendőrök jelentős részét is zavarja, hogy így megalázzák őket. Azzal viszont van bajom, hogy a kormány még csak napirendre se hajlandó venni a biztonsági kérdéseket a kínai nyomulás kapcsán, hogy nem foglalkozik a környezetvédelmi kockázatokkal, hogy nem cáfolja a kínai katonák érkezését, hogy nem érdekli, hogy a Fudan meg se nyitott, mégis megy rá a pénz, hogy nem zavarja, hogy a Bp-Belgrád vasútvonal 970 év alatt fog megtérülni. Nem, mert pénzt lát ezekben, amitől a saját rendszerének fenntartását reméli, az ár, amit az ország fizet érte, sokadlagos” – írja kapcsolódó bejegyzésében Tompos és kiemeli, hogy tovább fog küzdeni a kínai nyomulás ellen.

ZÁSZLÓS KÉRDEZŐSKÖDÉS UTÁN EGYEZTETÉS A MAGYAR RENDŐRÖKKEL Korábban láthattátok, hogy hogyan jöttek kérdezősködni a...

Posted by Tompos Márton on Friday, May 10, 2024

Tompos Márton egyébként tegnap ilyen társaságban sétálgatott a budai Várban a kínai elnök látogatása alatt.

 
Tompos Márton egy Micimackó-figurával sétál a budai Várban Hszi Csin-ping kínai elnök látogatása alatt
Fotó: Momentum
 

 

De nemcsak őt vegzálták tegnap az elnök érkezésekor, hanem Hendrey Tibort, a Tibetet Segítő Társaság elnökét is, aki egy tibeti zászlót rögzített a Gellért tér fölé magasodó kereszt lábánál lévő kerítésre. Az akció után Hendrey Tibor elmondta, aznap háromszor is igazoltatták a helyszínen, harmadszor éppen akkor, amikor a konvoj elhaladt a téren. Volt nála egy másik tibeti zászló is, a konvoj elhaladtakor ezt akarta lobogtatni, de a rendőrök nem engedték neki.   Ez bizonyára nem lesz benne a kínaiakkal karöltve működtetett MTVA sajtótermékeiben.

Hszi Csin-ping látogatása kapcsán tegnap Szijjártó gazdasági bejelentéseket is tett, ezeket is foglaltuk össze.

A kínai elnök és Orbán Viktor közös sajtótájékoztatójáról itt olvashatnak.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Gombaszezon

Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Huszein imám mártíromsága

Az Izrael és Irán között lezajlott tizenkét napos háború újra rádöbbentette a régió népeit: új közel-keleti hatalmi rend van kialakulóban. Az egyre élesebben körvonalazódó kép azonban egyre többeket tölt el félelemmel.

„A lehetőségek léteznek”

Úgy tűnik, hogy az emberi történelem és politika soha nem fog megváltozni. Kőbalta, máglyán égő „eretnekek”, százéves háborúk, gulágok… Vagy­is mi sohasem fogunk megváltozni. Reménytelen.

Taxival Auschwitzba

Idén áprilistól a francia közszolgálati televízió közel kilenc­órányi dokumentumfilm-folyamban mutatta be azt a három történelmi pert, amelyek során 1987 és 1998 között a náci kollaboráns Vichy-rezsim egykori kiszolgálóinak kellett számot adniuk bűneikről. A három film mindegyike más-más oldalról mutatja be a megszállás időszakát. A YouTube-on is hozzáférhető harmadiknak van talán a leginkább megszívlelendő tanulsága.

Lábujjhegyen

A hízelgéseknek, a geopolitikai realitásoknak és a szerencsének köszönhetően jól zárult a hágai NATO-csúcs. Azonban az, hogy a tagállamok vezetői jól tudják kezelni az Egyesült Államok elnökének egóját, nem a transzatlanti kapcsolatok legszilárdabb alapja.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.

Pillanatnyi nehézségek

Gyors viták, vetélkedő erős emberek, ügynöközés és fele-fele arányban megosztott tagság: megpróbáltuk összerakni a szép reményekkel indult, de a 2026-os választáson a távolmaradás mellett döntő liberális párt történetét.