Tordai: zavarba tudjuk hozni és védekezésre kényszeríteni a Fideszt

  • narancs.hu
  • 2018. december 18.

Belpol

Az ellenzéki pártok képviselői sorstársak, akik ugyanabban a cipőben járnak és egymásra vannak utalva.

Tordai Bence volt a vendége a ma esti Egyenes Beszéd című műsornak az ATV-n.

A Párbeszéd országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy új ellenzéki egység van formálódóban.

És az is látszik, hogy a Fidesz stratégiát váltott. Kövér László a múlt heti parlamenti akciójuk után még példát akart statuálni és keményen megbüntetni az ellenzéki politikusokat, de azóta már rájöttek arra, hogy ez nem lenne célravezető, hiszen mártírrá tennék a képviselőket, ami új erőt adhatna a tiltakozásnak.

Úgy érzi ennek ellenére sikeres az akciójuk, mert rég látott egységet és szervezettséget mutat az ellenzék és végül, bár kerülő úton, de sikerült az öt pontos követelést is beolvasni az Echo tévén.

Így nagyságrendekkel nagyobb figyelmet kaptak, mintha a köztévén egy kevésbé frekventált idősávban olvasták volna be a petíciójukat.

Rónai Egon felvetésére, miszerint neki köszönhető, hogy egy újfajta kommunikációs forma kezdetét vette a magyar politikai életben azt mondta, hogy a képviselő felelőssége az is, hogy amit nem mutatnak a központi közvetítésben, azt megmutassák ők a nézőknek. Ez egy tudatos döntés volt részükről, amit részben egy kényszerhelyzet is.

Azokat a vitákat, amiket már nem lehet a parlamentben lefolytatni, kénytelenek így, mert az érdemi válasz helyett Orbán Viktor csak annyit mond, hogy „Boldog karácsonyt!”

Az ellenzék megtalált egy új kommunikációs formát, amit használhatnak, és amiben még nincsenek korlátozva, így a technológia most melléjük állt.

Az ellenzéki pártok sorstársak, akik ugyanabban a cipőben járnak és egymásra vannak utalva. Közös fellépéssel zavarba tudjuk hozni és védekezésre tudjuk kényszeríteni a Fideszt, ha tovább tudjuk ezt folytatni, megroppan az erejük – nyilatkozta.

Sokan szerveznek vidéken megmozdulásokat, a cél, hogy ne csak fővárosi fókuszú események legyenek. Péntekre, szilveszterre és január elejére is tervben vannak már ellenzéki tüntetések.

A teljes beszélgetés megtekinthető itt:

Figyelmébe ajánljuk

Mi nem akartuk!

A szerző első regénye a II. világháború front­élményeinek és háborús, illetve ostromnaplóinak inverzét mutatja meg: a hátországról, egészen konkrétan egy Németváros nevű, a Körös folyó közelében fekvő kisváros háború alatti életéről beszél.

Mit csinálsz? Vendéglátózom

Kívülről sok szakma tűnik romantikusnak. Vagy legalábbis jó megoldásnak. Egy érzékeny fotográfus meg tudja mutatni egy-egy szakma árnyékos oldalát, és ezen belül azt is, milyen azt nőként megélni. Agostini, az érzékeny, pontos és mély empátiával alkotó fiatal fotóművész az édesanyjáról készített sorozatot, aki a családi éttermükben dolgozik évtizedek óta.

Baljós fellegek

A múlt pénteki Trump–Putyin csúcs után kicsit fellélegeztek azok, akik a szabad, független, európai, és területi épségét visszanyerő Ukrajnának szorítanak.

A bűvös hármas

Az elmúlt évtizedekben három komoly lakáshitelválság sújtotta Magyarországot. Az első 1990-ben ütött be, amikor tarthatatlanná váltak a 80-as években mesterségesen alacsonyan, 3 százalékon tartott kamatok. A 2000-es évek elejének támogatott lakáshiteleit a 2004 utáni költségvetések sínylették meg, majd 2008 után százezrek egzisztenciáját tették tönkre a devizahitelek. Most megint a 3 százalékos fix kamatnál tartunk. Ebből sem sül ki semmi jó, és a lakhatási válság is velünk marad.