Tuzson Bence lesz az új igazságügyi miniszter

  • narancs.hu
  • 2023. június 28.

Belpol

Az Európai Parlamentbe távozó Varga Juditot váltja Pest megye 5. választókerületének országgyűlési képviselője.

Orbán Viktor miniszterelnök tudomásul vette Varga Judit igazságügyi miniszter lemondási szándékát – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

Hozzátette: a kormányfő az igazságügyi miniszteri tisztségre Tuzson Bencét, a Miniszterelnöki Kabinetiroda kormányzati államtitkárát jelöli.

Varga Judit szerda reggel jelentette be, hogy július végével lemond az igazságügyi tárca vezetéséről. A Magyar Nemzet már kedden azt írta, Varga fogja vezetni a Fidesz–KDNP európai parlamenti listáját 2024-ben. Az igazságügyi miniszter a lapnak szerdán azt mondta, „ez a feladat viszont, ahogyan miniszteri teendőim is, egész embert kíván, ezért a miniszterelnök úrral már közöltem is a lemondási szándékomat július 31-ével”.

Tuzson Bence 1989-ben az MDF-ben kezdte politikai karrierjét. 1996-tól az MDNP tagja, I. és XII. kerületi alelnöke, a Fidelitas tagja volt. 1998-tól 2006-ig a XII. kerületi Önkormányzat fideszes képviselőjeként tevékenykedett.

2013-tól a Fidesz Pest Megye 5. választókerületének elnöke, 2014-től a térség országgyűlési képviselője. 2015 októberétől a Miniszterelnöki Kabinetiroda kormányzati kommunikációért felelős államtitkára. 2018. május 22-től a Miniszterelnökség közszolgálatért felelős államtitkára. 2020-tók a Miniszterelnöki Kabinetiroda kormányzati államtitkáraként dolgozott

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk