Újabb botrányos döntését vonja vissza Horváth Csaba

  • narancs.hu
  • 2019. november 7.

Belpol

Zugló polgármestere az önkormányzati döntések átláthatatlanságának növelése után gyanús parkolási ügyletet is tervezett.

Alig egy hónapja Zugló polgármestere, Horváth Csaba megint kellemetlen visszalépésre kényszerül. Ezúttal egy parkolási előterjesztést szavaztatott volna meg Zugló képviselő-testületével, amiben Kupper András, egykori fideszes politikus is érintett.

Az ő cégével kötött volna szerződést újabb négy évre Horváth. A terv kudarcba fulladt, az ötlet elég nagy botrányt kavart, ugyanis Kupper Andrást korábban nyolcvanezer rendbeli csalás miatt ítélte el a bíróság. A fővárosi parkolás ikonikus figurájának cégei pártokon és kerületeken átívelő hálózatot alkottak, terjeszkedésüknek csak a Fidesz 2010-es törvénymódosításai szabtak gátat. Erzsébetvárost és Ferencvárost viszont továbbra is sikerült megtartaniuk.

Így csak arról szavaznak csütörtökön, hogy Zugló csatlakozzon-e az egységes fővárosi parkolórendszerhez, tovább a parkoló automaták be legyenek-e kötve a Nemzeti Adó- és Vámhivatal rendszerébe.

Horváth Csaba

Horváth Csaba

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A parkolási szerződés kérdése egyelőre nincs napirenden, de lakossági konzultációt kezdeményeznek az ügyben. Már tudni, hogy a Demokratikus Koalíció biztosan nem szavazta volna meg a kezdeményezést, ezt előre jelezték, szerintük az ügyben csak a zuglói polgárok álláspontjának ismeretében szabad döntést hozni. Úgy tudni, a Momentum is ezen a véleményen van.

Horváth Csabának nem ez volt az első kínos lépése polgármestersége rövid ideje alatt. A képviselőtestület első, október 28-i ülésére már egy olyan előterjesztést nyújtott be, amivel még tovább növelte volna a kerületi ügyek átláthatatlanságát - írta pár napja Átlátszó. Ám végül ezt is visszavonta, miután kisebb botrány lett belőle.

Figyelmébe ajánljuk

A saját határain túl

Justin Vernon egyszemélyes vállalkozásaként indult a Bon Iver, miután a zenész 2006-ban három hónapot töltött teljesen egyedül egy faházban, a világtól elzárva, egy nyugat-wisconsini faluban.

Az űr az úr

Az 1969-ben indult Hawkwind mindig a mainstream csatornák radarja alatt maradt, pedig hatása évtizedek óta megkérdőjelezhetetlen.

Pincebogarak lázadása

  • - turcsányi -

Jussi Adler-Olsen immár tíz kötetnél járó Q-ügyosztályi ciklusa a skandináv krimik népmesei vonulatába tartozik. Nem a skandináv krimik feltétlen sajátja az ilyesmi, minden szak­ágnak, műfajnak és alműfajnak van népmesei tagozata, amelyben az alsó kutyák egy csoportozata tengernyi szívás után a végére csak odasóz egy nagyot a hatalomnak, az efeletti boldogságtól remélvén boldogtalansága jobbra fordulását – hiába.

Luxusszivacsok

A Molnár Ani Galéria 2024-ben megnyitott új kiállítótere elsősorban hazai, fiatal, női alkotókra fókuszál, Benczúr viszont már a kilencvenes évek közepétől jelen van a művészeti szcénában, sőt már 1997-ben szerepelt a 2. Manifestán, illetve 1999-ben (más művészekkel) együtt a Velencei Biennálé magyar pavilonjában.

Égen, földön, vízen

Mesék a mesében: mitikus hősök, mágikus világ, megszemélyesített természet, a szó szoros értelmében varázslatos nyelv. A világ végén, tajtékos vizeken és ég alatt, regei időben mozognak a hősök, egy falu lakói.

Visszaszámlálás

A Ne csak nézd! című pályázatot a Free­szfe, az Örkény Színház, a Trafó és a Jurányi közösen hirdették meg abból a célból, hogy független alkotóknak adjanak lehetőséget új előadások létrehozására, a Freeszfére járó hallgatóknak pedig a megmutatkozásra. Tematikus megkötés nem volt, csak annyiban, hogy a társulatoknak társadalmilag fontos témákat kellett feldolgozniuk. A nyertesek közül a KV Társulat pályamunkáját az Örkény Színház fogadta be.

Mészáros Lőrinc egy történet

A Mészáros Lőrinc című történetnek az lenne a funkciója, hogy bizonyítsa, létezik frissen, ön­erejéből felemelkedett nemzeti tőkésosztály vagy legalább réteg, de ha még az sem, pár markáns nemzeti nagytőkés. Valamint bizonyítani, hogy Orbán Viktor nem foglalkozik pénzügyekkel.

„Mint a pókháló”

Diplomáját – az SZFE szétverése miatt – az Emergency Exit program keretein belül Ludwigsburgban kapta meg. Legutóbbi rendezése, a Katona József Színházban nemrég bemutatott 2031 a kultúra helyzetével és a hatalmi visszaélések természetével foglalkozik. Ehhez kapcsolódva toxikus maszkulinitásról, a #metoo hatásairól és az empátiadeficites helyzetekről beszélgettünk vele.