Újabb durva részletek derültek ki Milo Yiannopoulos és Steve Bannon budapesti fellépésének horribilis díjazásáról

  • narancs.hu
  • 2018. augusztus 19.

Belpol

Rongyos 60 ezer dolcsinál tart a hakni ára, és még az sem biztos, hogy ez a végösszeg.

Azt már korábban is lehetett tudni, hogy a Schmidt Mária vezette Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásért Közalapítvány egy zsák pénzt – körülbelül 20 millió forintot – szórt el az Európa jövője c. rendezvény szervezésére, ahol  többek között Milo Yiannopoulos és Steve Bannon adott elő.

(Ez volt az az esemény, melyről a Magyar Narancsot – a Guardian, az Index, a HVG, a zoom.hu és a HírTv mellett – nem engedték tudósítani, mondván, telt házas. Később persze kiderült, hogy félház előtt stand-upoltak az alt-right héroszai.)

A mondott nagy zsák pénzből 20 ezer dollárt (a kifizetés napján 5,5 millió forintot) csak Milo Yiannopoulos fellépéséért fizettek.

20 ezer dollárba került a szélsőjobbos Milo Yiannopoulos májusi előadása

De új információként kiderült, hogy Steve Bannon épp ilyen gázsit kapott előadásáért.

Az most lett világos a Mic cikkében közzétett információk alapján, hogy Yiannopoulos és egy munkatársának a repülőjegye 12 ezer dollárt (akkori árfolyamon 3,3 millió forint) emésztett fel, míg Bannon és stábjának szállása a négycsillagos Hotel Kempinski Corvinusban négy éjszakára szintén 12 ezer dollárt kóstált.

Az szintén ismert volt az Átlátszó cikke nyomán, hogy Yiannopoulos szállásköltségére 186 417 forintot, míg a reptéri transzferére és VIP-szolgáltatásokra 161 200 forintot fizettek. (Ez Bannon szállásához viszonyítva szinte szerénynek mondható, de a közadatigénylésre adott válasz szerint ennyi az annyi.)

De még így sem biztos, hogy teljes a költségek sora, mert az eddigi adatok nem tartalmazzák például Bannon és munkatársainak az útiköltségét. A Micnek nyilatkozó magyar szerv közlése szerint nem fizette ki az alapítvány Bannon csapatának repjegyeit (és nem is fogja), a szerződésben úgy tudni, az áll, hogy két első osztályú és két üzleti kategóriájú jegyet megtérítenek.

(Mic)

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”

„Így változik meg a világrend”

Miért tört előre a populista jobboldal a nyugati világban, és hogyan alakította át Kelet-Európát? Milyen társadalmi változások, milyen félelmek adták a hajtóerejét, és milyen tartalékai vannak? És a liberális demokráciának? A tájhaza egyik legeredetibb politikai gondolkodóját kérdeztük.