A Borkai-botrány kirobbantója szerint a Maldív-szigetekre nem csak kikapcsolódni ment a politikus és köre, a pénzüket is ott tárolták

  • narancs.hu
  • 2019. október 10.

Belpol

Újabb vádak Borkai ellen. A magát az ördög ügyvédjének nevező blogszerző most korrupciós pénzek elhelyezéséről ír.

Tegnap a Borkai-botrány legújabb fejleményeként a gazdasági visszásságokra terelte a figyelmet a a magát az ördög ügyvédjének nevező blogszerző. Korrupciós hálózatról és az őt ért fenyegetésekről írt, arról, hogyan kapcsolódott ki Borkai Zsolt két és fél éve a Maldív-szigeteken.

A szerző most azt állítja, hogy a győri polgármester nemcsak búvárkodni járt a népszerű turistaközpontba, hanem ott tárolták a korrupcióból szerzett pénzüket is.

A blogbejegyzés szerint „legalább két bankban tartja Borkai a korrupcióból származó vagyonát, és ott van még annak az offshore cégnek is a bankszámlája, amivel a győri földügyletet varázsolták meg”. Ezeket az ügyeket állítása szerint nem ő intézte, hanem az a Rákosfaly Zoltán ügyvéd, aki az úgynevezett Audi-földek eladása körül is feltűnt anno.

Az írás szerint Borkaiék első útja mindig a bankokhoz vezetett, majd „hidroplánt béreltek, és azzal repkedtek a szigetek között”.

A szerző nem mellesleg gúnyosan megjegyzi, hogy mivel a volt olimpiai bajnok és csapata nem tartozik az első élvonalba, ezért nincs saját magánrepülőjük, kénytelenek voltak nemzetközi járattal utazni. De ott legalább első osztályon.

Az erkölcstelenség és a bűnözés senkinek sem magánélet

A politikusnak pedig duplán nem. „Nyerhet malasztot ki bűnhöz tapad?" – kérdezi a testvérgyilkos trónbitorló Claudius saját magától (a Hamletben), miközben imádkozik. Természetesen tudja a választ, és azt is tudja, hogy szorul torka körül a hurok, de imádkozik tovább, és nem mond le sem a trónról, sem a királynéról.

Figyelmébe ajánljuk

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.

Séta a Holdon

A miniszterelnök május 9-i tihanyi beszédével akkora lehetőséget kínált fel Magyar Péternek a látványos politikai reagálásra, hogy az még a Holdról is látszott.