Vétség miatt nyomoznak a Külügy feltörése ügyében

  • narancs.hu
  • 2022. április 13.

Belpol

Polt Péter elmondása szerint már az orosz hekkerekről szóló cikk megjelenésének napján megindult a nyomozás. 

Nyomozást indított az ügyészség azzal kapcsolatban azzal kapcsolatban, hogy – ahogy a Direkt36 megírta –orosz hekkerek évekkel ezelőtt feltörték a Külügyminisztérium számítógépes hálózatát, valamint belső levelezését, és hozzáférnek a bizalmas dokumentukhoz is. 

Az ügyben Vadai Ágnes DK-s képviselő tett fel írásbeli kérdést Polt Péter legfőbb ügyésznek, amelyben arra volt kíváncsi, hogy indított-e hivatalból eljárást a cikk alapján állam elleni bűncselekmények – például hazaárulás – alapos gyanúja miatt, illetve hogy kíván-e eljárást indítani az írásbeli kérdés nyomán. 

Polt Péter szerdai válaszában azt írta, hogy Vadai kérdését feljelentésként értékeli, és továbbítja a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodának.  

"A nyomozó hatóság tájékoztatása szerint a kérdésében hivatkozott cikk alapján, annak megjelenése napján,

hivatalból nyomozást rendelt el a Btk. 423. §-ának (1) bekezdésébe ütköző információs rendszer vagy adat megsértése vétségének gyanúja miatt.

A nyomozó hatóság eljárásának minden büntetőjogi szempontból releváns tényre ki kell terjednie" – írta Polt. 

A Külügyminisztérium maga egyébként korábban csak annyit reagált az ügyre, hogy „kampányhazugságokkal nem foglalkozunk”. 

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.