Volt DK-s egyiptomi-magyar a szegedi Fidesz élén

  • narancs.hu
  • 2023. szeptember 20.

Belpol

Rádi Feríz növénynemesítő felbukkanása meglepte a DK-t, a Momentumot, csak a Mindenki Magyarországát nem.

Rádi Ferízt választotta új elnökévé a Fidesz szegedi szervezete, a vagy lemondott, vagy leváltott Bartók Csaba utódjául – adta hírül a szeged.hu.

A hír kapcsán a hvg.hu üzletembert említ, és az egyiptomi-magyar férfi tényleg ügyvezetője a Pannon Genetic Kft.-nek, de az eredeti foglalkozása növénynemesítő, a kukoricanemesítés a szakterülete.

Bár a neve nem nagyon ismert a közéletben, megválasztása után kiderült, hogy már korábban is foglalkozott politikával, csak nem a kormánypártban.

„Kevés olyan embert ismertem, aki jobban utálta a Fidesz rendszerét, mint Rádi Feríz. Egyik első szegedi rendezvényünkön, amit a Bölcsészkaron szerveztünk 2016-ban, arról beszélt, Magyarországon született egyiptomi származású állampolgárként a migrációs hisztéria után mennyire megnézték őt a Kárász utcán, és hogy mennyit ártott a magyar társadalomnak az a kampány” – kommentálta az új szegedi Fidesz-elnök megválasztásának hírét Mihálik Edvin (Momentum) szegedi önkormányzati képviselő, azt fejtegetve, hogy ha az új tisztségviselő vállalkozásának jót is tehet egy ilyen lépés, hogyan lehet meggyőződés nélkül politizálni.

A hvg.hu kérdésére a DK megerősítette, Rádi Feríz évekkel ezelőtt tényleg tagja volt a DK Agrárkabinetének, de régóta nem tudtak róla semmit.

A Mindenki Magyarországa Néppárt Facebook-oldalának kezelője erről a hírről is ugyanarra gondolt, amire általában: „»Tehát az történt Szegeden, hogy a Fidesz városi elnöknek megválasztott egy fideszül mondva egykori dollárbaloldali Soros-ügynököt, aki még migráns is.« Ezek után mondja még valaki, hogy a Fidesz és a DK nem egy és ugyanaz”.

Az igazsághoz tartozik, hogy az említett személy nem „migráns”. Nagyapja, Rádi Samír a hatvanas években jött tanulni Magyarországra, ösztöndíjasként, az első arab diákokkal. Itt megházasodott, családot alapított, növénynemesítő lett, a rendszerváltás után családi céget alapított. Fia orvos lett, az unokái viszik tovább a vállalkozást.

A szeged.hu-nak a szegedi fideszesek azt mondták, az új elnök évek óta náluk van, aktivistaként is dolgozott.

Címlapképünk nem a sztori főszerepőjéről készült, hanem a Fidesz tisztújító kongresszusáról

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Ezért nem költenek tömegek kultúrára

De miért nem? Hiszen a legtöbbünknek van igényünk a minőségi szórakozásra, nem lehet elegendő az ostoba sorozat a tévében. Mennyibe kerül a rendszeres kultúrafogyasztás, hányan engedhetik meg maguknak azt az életszínvonalat, amibe ez belefér?

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.