Volt III/III-as lett a Szuverenitásvédelmi Hivatal kutatóintézetének vezetője

  • narancs.hu
  • 2024. szeptember 17.

Belpol

Horváth József előző életében radikális ellenzéket és a népieket figyelte meg. 

Megalakult a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet - írja az MTI. A kutatóintézet feladata szerint az egyelőre civil szervezeteket és független sajtótermékeket vegzáló Szuverenitásvédelmi Hivatal szerint az, hogy „a jövőben tudományos elemzésekkel, hazai és nemzetközi kutatásokkal támogassa a hivatal munkáját, annak érdekében, hogy a hivatal beazonosítsa és feltérképezze a Magyarország önazonosságát veszélyeztető cselekedeteket, befolyásolási kísérleteket”.

Sokkal fontosabb, hogy ki vezeti az intézetet: egy bizonyos Horváth József, akit nyugállományú vezérőrnagyként és biztonságpolitikai szakértőként emlegetnek, akit 1999-ben dandártábornokká neveztek ki, majd 2012-ben pedig vezérőrnaggyá léptettek elő. Azt jótékonyan kifelejtették a bemutatásból – szemben a 444-gyel –, hogy Horváth 1986-89-ig a Belügyminisztérium III/III-4-b. alosztályon dolgozott alhadnagyként. Akkoriban is hasonló feladata volt, mint a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak van ma: feladata a radikális ellenzéket és a népieket figyelte meg. A rendszerváltás után is maradt a szolgálatoknál, az első Fidesz-kormány idején a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) főigazgató-helyettese volt, de beszélő fejként is bármikor bevethető volt például akkor, amikor migránsozni kellett.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.