Volt III/III-as lett a Szuverenitásvédelmi Hivatal kutatóintézetének vezetője

  • narancs.hu
  • 2024. szeptember 17.

Belpol

Horváth József előző életében radikális ellenzéket és a népieket figyelte meg. 

Megalakult a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet - írja az MTI. A kutatóintézet feladata szerint az egyelőre civil szervezeteket és független sajtótermékeket vegzáló Szuverenitásvédelmi Hivatal szerint az, hogy „a jövőben tudományos elemzésekkel, hazai és nemzetközi kutatásokkal támogassa a hivatal munkáját, annak érdekében, hogy a hivatal beazonosítsa és feltérképezze a Magyarország önazonosságát veszélyeztető cselekedeteket, befolyásolási kísérleteket”.

Sokkal fontosabb, hogy ki vezeti az intézetet: egy bizonyos Horváth József, akit nyugállományú vezérőrnagyként és biztonságpolitikai szakértőként emlegetnek, akit 1999-ben dandártábornokká neveztek ki, majd 2012-ben pedig vezérőrnaggyá léptettek elő. Azt jótékonyan kifelejtették a bemutatásból – szemben a 444-gyel –, hogy Horváth 1986-89-ig a Belügyminisztérium III/III-4-b. alosztályon dolgozott alhadnagyként. Akkoriban is hasonló feladata volt, mint a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak van ma: feladata a radikális ellenzéket és a népieket figyelte meg. A rendszerváltás után is maradt a szolgálatoknál, az első Fidesz-kormány idején a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) főigazgató-helyettese volt, de beszélő fejként is bármikor bevethető volt például akkor, amikor migránsozni kellett.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Majdnem Magyarországon találták fel a hormonális fogamzásgátlást

A magyar gyógyszeriparban már az 1930-as években eljutottak a hormonális fogamzásgátlás lehetőségéhez, a korabeli magyar társadalom azonban nem volt fogékony az ötletre. Ennek ellenére magyaroknak is köszönhető a tabletta feltalálása. Két magyar cég és két magyar ember három története a huszadik század sűrű és komor eseményeinek desztillátuma.