25 év után elítélték a vonatbalesetnek álcázott gyilkosság tetteseit

  • narancs.hu
  • 2025. február 28.

Bűn

A kecskeméti diszkó egykori kidobóiról kiderült, megverték az egyik vendéget, aztán a sínre fektették.

Egy 50 és egy 52 éves férfit ítélt el a Szegedi Ítélőtábla pénteken azért, amit 25 évvel ezelőtt követtek el együtt.

A bíróság közleménye szerint mindketten kidobóként dolgoztak egy kecskeméti diszkóban 2000. október elsején. Egy ittas vendéget az egyikük ki akarta vinni a szórakozóhelyről, a részeg ember ellenállt, dulakodtak. A kidobó ököllel, majd viperával ütötte meg a vendéget, aki ekkor még fel tudott állni. A verekedésbe bekapcsolódott a másik kidobó is. Két oldalról karon fogták a vendéget, kivitték a főbejárathoz, közben kézzel ütötték. Ez folytatódott a diszkón kívül: előbb az Izsáki út felé, aztán a belváros irányába vezették a részeg férfit, aki ismét kapott a viperából, végül elveszítette az eszméletét és összeesett. Koponyacsonttörése volt.

A vádlottak látták, hogy a sérülés végzetes, és azért, hogy elkerüljék a felelősségre vonást, elvitték áldozatukat a közeli vasúthoz, lefektették a sínekre olyan testhelyzetben, mintha aludna.

A menetrend szerint közlekedő vonat vezetőjének esélye sem volt arra, hogy időben lefékezze a szerelvényt. Elütötte a sértettet, aki meghalt. 

Az azonban, hogy mi történt a baleset előtt, és hogy a sérülések egy részét nem a vonat okozta, mégis kiderült.

A Kecskeméti Törvényszék elsőfokon társtettességben, előre kitervelten, aljas célból elkövetett emberölés bűntette miatt N. T. elsőrendű és V. L. másodrendű vádlottat is 13 év 6 hónap fegyházban végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte, és 10 évre eltiltotta a közügyektől. Az ítélet ellen a vádlottak felmentésük érdekében fellebbeztek, az ügyészség viszont súlyosbította volna a büntetést. A Szegedi Ítélőtábla Mezőlaki Erik vezette tanácsa végzésével helybenhagyta a kecskeméti ítéletet, az most már jogerős.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.