Bárki megnézheti, kiszivárogtak-e az adatai

  • narancs.hu
  • 2021. április 5.

Bűn

Kiderül, hogy az érintett magyar Facebook-felhasználók közé tartozunk-e.

Világszerte 533 millió, ezen belül 377 ezer magyar Facebook-felhasználó adatai szivárogtak ki és váltak szabadon elérhetővé az interneten nemrég. Bár az információk többévesek, mégis vissza lehet élni velük. Mark Zuckerbergnek, a közösségi oldal alapítójának az adatai is szerepelnek a listán.

A 24.hu közli egy nyílt forráskódú szoftver elérhetőségét. Erre kattintva, a Facebook-oldalon közzé tett telefonszám vagy a közösségi oldalhoz használt azonosító alapján bárki ellenőrizheti, hogy az ő adatai kiszivárogtak-e. 

Ez az oldal az ellopott magyar adatok „lebutított változatát” tartalmazza, érzékeny személyes információk nélkül. 

Ha az derül ki, hogy a kiszivárogtatás érint minket is, célszerű rögtön lecserélni a jelszót – nem csak a Facebookon –, és lehetőleg jobb új jelszót kell választani. Ahol pedig van rá lehetőség, ott kétlépcsős azonosítást célszerű beállítani.

Figyelmébe ajánljuk

Klasszissal jobban

  • - minek -

Az utóbbi évtizedek egyik legnagyszerűbb poptörténeti fejleménye volt a Saint Etienne 1990-es létrejötte, no meg három és fél évtizedes, nagyjából töretlen, egyenletesen magas színvonalú pályafutása – mindez azonban most lezárulni tűnik.

Közös térben, külön utakon

A gesztusfestészetet helyezi fókuszba a hajdani Corvin Áruház épületében működő Apollo Gallery legújabb kiállítása, amely három figyelemre méltó kortárs absztrakt művész világát hozza össze.

Anyu vigyázó tekintete

Kamasz lánynak lenni sosem könnyű, de talán még nehezebb egy Himalájában fekvő bentlakásos iskolában a 90-es években. Mira (Preeti Panigrahi) eminens tanuló: egyenszoknyája mindig megfelelő hosszúságú (szigo­rúan térd alá ér), jegyei példásak, gondolatait tanulmányai és sikeresnek ígérkező jövője töltik ki.

Éden délen

  • - turcsányi -

Egy évvel a The Highwaymen együttes megalakítása után, 1986-ban kijött egy tévéfilm – nyilván népszerűsítendő az úgynevezett outlaw country muzsika valaha élt négy legnépszerűbb alakjával összerántott truppot.

Hol nem volt

Tökéletesen passzol a két éve Szemle Plusz néven újragondolt Városmajori Színházi Szemle programjához a nagyváradiak Csárdáskirálynője. Már csak azért is, mert tavaly a Színházi Kritikusok Céhének tagjaitól ez a produkció kapta meg a legjobb szórakoztató előadásnak járó szakmai elismerést. Novák Eszter rendezése mégsem működött ezen a vihar utáni, esős nyárestén.