Egykori tanítványa állítja, 17 éve megerőszakolta a bántalmazó karateedző

  • narancs.hu
  • 2024. július 20.

Bűn

Sorra jelentkeznek az áldozatok, miután az edző felrúgott egy kisfiút egy kalandparkban.

Arccal és névvel vállalta a történetét az a nő, aki azt állítja, hogy a jászberényi karateedző 17 évvel ezelőtt megerőszakolta. Nádasi Adrienn a TV2-nek azt mondta, hogy a férfi nem csak erőszakoskodott vele, de lelkileg is terrorizálta, és azt mondta neki, hogy „ha nem ellenkeztél volna, akkor ez nem így történik, akkor te ezt élvezted volna.” Rendszeresen megtörtént, hogy a szexuális aktus után halálosan megfenyegette a fiatal nőt: „Azt mondta, hogy szedjem össze magam, és ha ezt bárkinek el merem mondani, nyilvánosságra hozom, akkor engem meg fog ölni.” A riportban több, arcukat nem vállaló volt tanítvány is fizikai erőszakról beszél, egyiküket az edző a hajánál fogva húzta végig  a padlón, mert nem kedvelte a hosszú hajú férfiakat.

Az RTL-nek a férfi volt barátnője nyilatkozott, aki 19 éves volt, amikor a férfi párkapcsolatba kezdett vele. A karateedző lelkileg bántalmazta őt, később fizikailag is bántotta, ütötte-rúgta, megtiltotta számára a nőies ruhák viselését, és elidegenítette a családjától. „Nem egy pofont adott, vagy ilyesmi, hanem keményen, ököllel verte telibe a fejemet vagy a testemet, mintha edzésen lenne” – mondta a nő, akit szakításuk után is zaklatott a férfi, és csak akkor hagyta abba, amikor megismerte a későbbi feleségét.

A Szolnoki Városüzemeltetési Kft. kedden posztolta ki a videót, amelyen a férfi akkora erővel rúgta ki egy kisgyerek lábát a szolnoki kalandparkban, hogy az fejjel a földre esett. A kisfiú anyja a videóból tudta meg, hogy mi történt a gyerekével.

A férfi négy éve életműdíjat kapott Novák Katalintól, egyesülete pedig sokmilliós állami támogatást az elmúlt években. A gyermekbántalmazó karatemester nemcsak Pócs János fideszes képviselőn keresztül kötődik a kormánypárthoz, hanem egy propagandaújságban lobbizott Besenyei Orsolya polgármesterjelölt mellett.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.