Nem került előzetesbe a Dózsa György úti gázoló, de kokaint legalább fogyasztott

  • narancs.hu
  • 2017. augusztus 21.

Bűn

Úgymond a várakozásokkal ellentétben.

A várakozásokkal ellentétben nem kerül előzetesbe M. Richárd, aki májusban rohant bele Mercedesével egy másik autóba a Dózsa György úton. Az autó a buszmegállóban várakozó emberek közé csapódott, és két ember halálát okozta. A 24.hu úgy tudja, a férfi túl gyorsan, mintegy 100 km/h-s sebességgel hajtott bele a másik autóba, ezért történt a baleset. A rendőrség közlése szerint az úton nem találtak féknyomot, ami arra utalt volna, hogy a gyanúsított próbált lassítani. M. Richárdot szombaton vette őrizetbe a rendőrség. A gyanúsított nem ismeretlen a rendőrség számára, a kecskeméti maffiaper egyik vádlottjaként nyolc év fegyház büntetésre ítélték. Korábban azt mondta, nem érzi magát vétkesnek a baleset miatt, de pénzt ajánl az áldozatok hozzátartozóinak. A férfi ügyvédje, Novák Péter azt mondta a 24.hu-nak, hogy

M. 135–140 km/h-val ment a baleset előtt.

M. Richárd és barátnője nyaral

M. Richárd és barátnője nyaral

Fotó: Facebook

A 24.hu most azt írja, ma úgy döntött a bíróság, hogy a férfi szabadlábon védekezhet, nem kerül házi őrizetbe, a rendőrség csak szúrópróbaszerűen fogja ellenőrizni. Legalábbis ezt mondta M. Richárd távozóban a bíróságról, viszont az ügyészség hivatalos álláspontja más: M. házi őrizetbe kerül, de nyomkövetőt nem kell viselnie. Az Index azt írja, az éjszakai életben az járja, hogy M. Richárd „védettséget élvez, mert együttműködik a rendőrséggel”. A Fővárosi Törvényszék ma délután megjelent közleményéből kiderül, hogy egy belső vizsgálat kimutatta:

M. Richárd kokaint fogyasztott a baleset előtt.

Ahogy az mno.hu beszámolt, M. Richárd szombati elfogása előtt egy hétig a Seychelle-szigeteken nyaralt, bár azt a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) nem közölte a portállal, hogy a folyamatban lévő nyomozás ellenére M. Richárd miért mehetett külföldre, s arról sem, hogy az elrendelt letartóztatása tudatában tért-e haza.

 

Figyelmébe ajánljuk

Már több mint 240 iskolában van bombariadó országszerte

  • narancs.hu

Budapesten és vidéken is több iskola kapott fenyegető emailt csütörtök reggel. A rendőrség átvizsgálja az érintett iskolákat, az oktatás folytatásáról, illetve a tanulók hazaküldéséről az intézmények saját hatáskörben döntenek.

Mint a moziban

Fene se gondolta volna néhány hete, hogy az egyik központi kérdésünk idén januárban az lesz, hogy melyik magyar filmet hány százezren látták a mozikban. Dúl a számháború, ki ide, ki oda sorol ilyen-olyan mozgóképeket, de hogy a magyar film nyer-e a végén, az erősen kérdéses továbbra is.

Talaj

Thomas érzékeny kisfiú, nem kamaszodik még, mint az első szőrszálak megjelenésére türelmetlenül várakozó bátyjai. Velük nem akar játszani, inkább az udvaron egy ki tudja, eredetileg milyen célt szolgáló ládában keres menedéket, s annak résein át figyeli a felnőtteket, szülei élénk társasági életét, vagy kedvenc képregényét lapozgatván a szintén még gyerek (bár történetesen lány) főszereplő helyébe képzeli magát, és sötét ügyekben mesterkedő bűnözőkkel küzd meg.

Felszentelt anyagpazarlás

Ha a művészet halhatatlan, halandó-e a művész? Tóth László (fiktív) magyar építész szerint láthatóan nem. Elüldözhetik itthonról a zsidósága miatt, és megmaradt szabadságát is elvehetik az új hazában, elszakíthatják a feleségétől, eltörhetik az orrát, ő akkor sem inog meg. Hiszen tudja, hogyha őt talán igen, az épületeit nincs olyan vihar, mely megtépázhatná.

Zöld és fekete

A többszörös hozzáférhetetlenség határozza meg Nanna Frank Møller és Zlatko Pranjić frusztráló dokumentumfilmjét. Első ránézésre a téma filmes-antropológiai eszközökkel könnyedén megragadhatónak tetszik. Zenica egy Szarajevótól nem messze lévő kisebbecske város, amelynek határában a világ egyik legnagyobb acélgyárának, az ArcelorMittalnak a kokszolóüzeme terpeszkedik.

Törvénytelen gyermekek

Otylia már várandós, amikor vőlegénye az esküvő előtt elhagyja, így lánya, Rozela házasságon kívül születik. Később Rozela is egyedül neveli majd saját gyermekeit. A három nővér, Gerta, Truda és Ilda egy észak-lengyelországi, kasubföldi faluban élnek anyjukkal, az asszony által épített házban.

Átverés, csalás, plágium

Az utazó kiállítást először 2020-ban Brüsszelben, az Európai Történelem Házában rendezték meg; a magyarországi az anyag harmadik, aktualizált állomása. Az eredetileg Fake or Real címen bemutatott kiállítás arra vállalkozik, hogy „féligazságok és puszta kitalációk útvesztőjében” megmutassa, feltárja a tényeket, az igazságot, amihez „követni kell a fonalat a labirintus közepéig”. A kiállítás installálása is követi a labirintuseffektust, de logikusan és érthetően.