A Hit Gyülekezete már ott tart, hogy a Coca-Cola azt üzeni, hogy a magyar alaptörvény jogellenes

  • narancs.hu
  • 2019. augusztus 6.

Fekete Lyuk

Meg ott, hogy a plakátok "kiskorúakat csábítanak".

Pár órával azután, hogy a Németh Sándor féle Hit Gyülekezete Facebookon a Coca-Cola-plakátok leszedetése mellett kampányolt, magyarázatképpen 6 kérdést intézett a céghez.

A gyülekezetet felháborította a Coca-Cola közleménye, legfőképpen az a passzus, hogy hisznek az egyenlő emberi jogokban. Németh Sándorék szerint ez abszurd, és egy cég amúgy se írjon emberi jogokról semmit.

Szerintük innentől Coca-Colát nem ihat nyugodtan bárki, mert mostantól politikai állásfoglalásra kényszerül, hiszen "a terméket magyar ellenzéki politikusok, közéleti szereplők, és a média egy része a kormánnyal szembeni elutasításuk jelképévé tették."

A Coca-Cola pedig melléjük állt, sőt, ezzel "megerőszakolja emberek lelkiismertetét."

(Ajaj, mit isznak mostantól a homofób kormánypártiak?!, szinte halljuk a rimánkodás kétségbeeset kórusát, ugyanis ők elég sokan vannak, úgy tűnik, és hangjukban mintha ott bújkálna a vágy a kólakortyolásra, s szinte már megfogalmazódik bennünk valamiféle sajnálat is, de még előtte ezt a zárójelet inkább zárjuk be gyorsan, hűtsük le magunkat egy kól... bio háziszörppel, mert van ennél még lejebb. Nézzük csak tovább az egyház "érvelését".)

A négyes pont például előjön azzal, hogy a cég nyilvánvalóan át akarja írni a magyar alaptörvényt, hiszen abban meg van határozva a család és házasság fogalma. (Mellékes, hogy ezekről a Coca-Cola nem tett állítást sem pro, se kontra, sem a plakátokon, sem a közleményben.)

Idézzük a szöveget, mert érdemes rögzíteni, jól megézni, és levonni a következtetéseket:

"4. Minden cégnek joga van ahhoz, hogy bármely fogyasztói csoport felé – így akár a homoszexuálisok felé - reklámkampányt folytasson. A Coca-Cola azonban ezt a kampányát tudatosan a legforgalmasabb közterületekre (metróállomások, belvárosi csomópontok) vitte ki. Magyarországon az alaptörvény kimondja minden ember egyenlőségét, de egyértelműen meghatározza a házasság és család fogalmát is. A Coca-Cola plakátjaival és melegpárti hitvallásával azt üzeni a magyar társadalomnak, hogy az alaptörvény jogellenes, és változásra van szükség. Sokan akarják ma kívülről megmondani azt, milyen legyen Magyarország. Ezt azonban kizárólag a magyar választóknak, és a magyar társadalomnak joga eldönteni. A magyarok harminc éve elutasították azt, hogy Moszkvából mondják meg nekik, mi a jó és mi a rossz. Miért akar most egy cég Atlantából kioktatni bennünket?"

Az ötös pont pedig azzal vádolja a céget, hogy kiskorúakat „homoszexualitás támogatására akarja csábítani“.

"5. A közterületi reklámok korlátlanul elérik a gyerekeket. A szexuális intimitásban ábrázolt homoszexuális párok és egy gyerekek által is fogyasztott tömegtermék összekapcsolása megtévesztő módon beavatkozik a gyermekek személyiségfejlődésébe. Miért kényszeríti a Coca-Cola arra a gyerekeket és a szülőket arra, hogy az utcán, közlekedés közben morális meggyőződésükkel ellentétes képeket lássanak? Miért akarja a Coca-Cola a homoszexualitás támogatására csábítani a kiskorúakat? Ki jogosította fel a céget arra, hogy a szülők, pedagógusok helyett oktasson?"

A szöveg alján az aláírás: A Hit Gyülekezete Lelkészi Hivatala.

Elsőként Boldog István fideszes képviselő hirdetett Coca-Cola-bojkottot a plakátok miatt. Pár napja a kormánypropganada egyik online újságnak álcázott pöcegödre vetett fel hasonlóan magvas gondolatokat a meleg emberek és a kiskorúak közötti kapcsolatról, még korábban pedig maga Kövér Lászó beszélt arról, hogy a „normális homoszeuálisok“ nem akarnak egyenrangúak lenni, és az örökbefogadási szándékuk miatt a pedofilokkal vannak egy szinten.

false

 

Fotó: Coca-Cola Facebook

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Érzések és emlékek

A magyar származású fotóművész nem először állít ki Budapesten; a Magyar Fotográfusok Házában 2015-ben bemutatott anyagának egy része szerepel a mostani válogatásban is, sőt a képek installálása is hasonló (ahogy azonos a kurátor is: Csizek Gabriella).

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Akkor és most

Úgy alakultak dolgaink, hogy az 1991-ben írt, a 80-as évek Amerikájában játszódó epikus apokalipszis soha korábban nem volt számunkra annyira otthonos, mint éppen most. Néhány évvel ezelőtt nem sok közünk volt az elvekkel és mindennemű szolidaritással leszámoló, a nagytőkét a szociális háló kárára államilag támogató neoliberalizmushoz.

Gyurcsány abbahagyta

Arra, hogy miért, és hogy miért pont most hagyta abba, lehet racionális magyarázatot találni a külső szemlélőnek is, azzal együtt, hogy e személyes döntés valódi okairól biztosat egyetlen ember tudhat; esetleg kettő. A DK (is) csúnyán megbukott a tavaly júniusi EP-választáson, és bejött a képbe Magyar Péter és a Tisza; és a vak is látta, hogy ha van jövő az ellenzéki oldalon, az a Tiszáé. Ha valaki, akkor a Tisza kanyarítja be az addig ilyen-olyan ellenzéki pártokkal rokonszenvező és mérsékelt lelkesedéssel, de rájuk szavazó polgárokat.

Lengyel Tamás: A hallgatás igen­is politizálás!

Elegem van abból, hogyha elhangzik egy meredek kijelentés, amelytől, úgy érzem, kötelességem elhatárolódni, vagy legalábbis muszáj reagálnom, akkor felcímkéznek, hogy én politizálok – míg aki csak hallgat, az nem politizál – mondja interjúnkban a színész, aki azt is elárulta, hogy melyik politikusra hajaz leginkább a kormánypárti álinfluenszere.