Álhíroldaltól követelt helyreigazítást a divattervező

  • narancs.hu
  • 2020. február 11.

Fekete Lyuk

Nem mindenki érti a poént.

Nem könnyű manapság eligazodni a rengeteg álhír, ferdítés és fake news között, főleg mert a celluxal összeeszkábált kattintásvadász oldalak mellett a játékot már olyan nagy vadak űzik profi módon, mint a TV2, az Origo, vagy a közmédia. Velük ellentétben a Hírcsárda legalább nem burkolózik holmi Tények, na meg adófizetők milliárdjai mögő - fejlécén büszkén hirdeti: "Álhírportál, alapítva: 1351"

Ennek ellenére előfordult már, hogy bedőltek neki: így járt például a Karc FM egyik betelefonálója, aki halálra rémült a portál egyik hírétől. Hozzá hasonlóan most Schiffer Miklós divattanácsadó sem értette a tréfát: "Itt nincs helye a viccnek! Elnézést mindenkitől, aki olvasta ezt a mocskot! Felháborító, undorító és gusztustalan! Szégyen, hogy ilyen mocsok megjelenhet, természetesen sosem nyilatkoztam erről senkinek!" - reagált Facebook-posztban a Hírcsárda egyik bejegyzésére.

Kamaszpanasz: Hogyan viseljük a sárga csillagot a suliban - válaszolnak a szakértők - ez volt az a cikk, amely kiverte a biztosítékot Schiffernél, akit a vicces álhírben Sífert Miklós néven idéztek meg mint megszólalót, aki arról értekezik, milyen kiegészítőket kell hordania azoknak, akik nem akarják, hogy karlendítés közben beleakadjon társuk keze a ruházatukba. A cikk azután született, hogy többen bírálták az új NAT-ot, amiért szélsőjobboldali írókat is beemel a tantervbe.

A divattanácsadó nem csak Facebookon kérte ki magának az esetet, sikerült elérnie, hogy a Hírcsárda leszedje a cikket (mentett verziója itt olvasható) és helyreigazítást követeljen. Utóbbi önmagában is megér egy misét:

(...)Schiffer Miklósnak, később Sífer Miklósnak tulajdonított “szakértői véleménynek”, bejegyzésnek semmi köze nincs a megnevezett személyhez. A megjelent anyag valótlanságot állított. Ezúton kérünk elnézést és kijelentjük, Schiffer Miklós semmilyen a sárga csillag viselésével kapcsolatos nyilatkozatot vagy kijelentést nem tett, sem nekünk sem munkatársunknak vagy szerzőnknek, amelynek alapján őt idézhettük volna." - szól a helyreigazítás.

 

Via 444

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.