Bencsik András Békemenetet javasol a pozsonyiaknak

  • narancs.hu
  • 2025. január 26.

Fekete Lyuk

Üzent a „szuverenista sorstársaknak”.

„Vyzerá to tak, akoby sa na Slovensku uplatňoval ukrajinský majdanský scenár” – így kezdi üzenetét a szlovákiai kormánypártiakhoz Bencsik András, a Demokrata hetilap főszerkesztője a Pozsonyban tartott tüntetésekre reagálva.

Bencsik András háromnyelvű Facebook-bejegyzését a 444 vette észre. A szlovákul, angolul és magyarul írott üzenet szerint „nagyon úgy néz ki, hogy az ukrán Majdan-forgatókönyvet alkalmazzák Szlovákiában is. Innen üzenjük szlovákiai barátainknak, hogy van megoldás! Eljött az ideje az első pozsonyi Békemenetnek. Ha szuverenista sorstársainknak tanácsra van szükségük, mi itt vagyunk, hogy segítsünk!”  

A napokban Szlovákia-szerte tüntetéseket tartanak Robert Fico kormánya ellen, a Napunk tudósítása szerint rég nem látott tömeg követelte a miniszterelnök lemondását a pozsonyi Szabadság téren. A pénteki tüntetést a Békét Ukrajnának civil szervezet kezdeményezte, hogy a résztvevők kinyilvánítsák, a szlovák polgárok Európához szeretnének tartozni, nem Oroszországhoz.

Fico reagált: azt mondta, csak választáson lehet kormányt váltani, és a civilek szerinte meg akarják puccsolni a demokratikusan választott kormányt.

 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Helyreigazítás

  • narancs.hu

Helyreigazítás az Egy elképesztő történet: gondnokság alá akarta vetetni egykori barátját, majd bíróságra ment, de a pert is elbukta című cikk miatt.

Magyar Péter-Orbán Viktor: 2:0

Állítólag kétszer annyian voltak az Andrássy úti Nemzeti Meneten, mint a Kossuth térre érkező Békemeneten, ám legalább ennyire fontos, hogy mit mondtak a vezérszónokok. Magyar Péter miszlikbe vágta Orbán Viktort egyebek mellett azzal, hogy saját szavait hozta fel ellene. Aztán megjött a Ryanair.

A béketárgyalás, ami meg sem történt

De megtörténhet még? Egyelőre elmarad a budapesti csúcs, és ez elsősorban azt mutatja, hogy Putyin és Trump nagyon nincsenek egy lapon. Az orosz diktátor hajthatatlan, az amerikai elnök viszont nem érti őt – és így újra és újra belesétál a csapdáiba.

Fél disznó

A film plakátján motoron ül egy felnőtt férfi és egy fiú. Mindketten hátranéznek. A fiú azt kutatja döbbenten, daccal, hogy mit hagytak maguk mögött, a férfi önelégülten mosolyog: „Na látod, te kis szaros lázadó, hova viszlek én?

Ketten a gombolyagok közt

Az Álmok az íróból lett filmrendező Dag Johan Haugerud trilógiájának utolsó darabja. Habár inkább az elsőnek érződik, hiszen itt az intimitás és a bimbózó szexualitás első lépé­seit viszi színre.