És nem állnak le: a Fidesz-KDNP már-már követeli, hogy az Európai Bizottság minél hamarabb adja meg a jóváhagyást a babaváró támogatásra

  • MTI
  • narancs.hu
  • 2019. május 15.

Fekete Lyuk

Nem számít, hogy az Európai Bizottság már közölte, nem kell a jóváhagyásuk.

A babaváró támogatás mielőbbi előzetes jóváhagyására szólították fel a kormánypártok az Európai Bizottságot.

A hétvégi fideszes közleménycunami után színre lépett ugyanis az ügyben a KDNP is.

Ordas nagy kamu, hogy Brüsszel megtámadta az úgynevezett magyar babaváró hitelprogramot

Ez megint a Fidesz és a fake news esete. Brüsszel közleményt adott ki: konkrétan fogalmuk sincs, miről van szó. Hiába riogat azzal a kormány a propagandája segítségével, hogy Brüsszel megtámadta az úgynevezett magyar babaváró hitelprogramot, a brüsszeli bürokratáknak konkrétan fogalmuk sincs, miről van szó.

Nacsa Lőrinc, a KDNP frakciószóvivője szerdai budapesti sajtótájékoztatóján kifejtette: a brüsszeli bizottság előzetes jóváhagyása az előfeltétele annak, hogy július elején elinduljon a családvédelmi akcióterv keretein belül a babaváró támogatás.

Értékelése szerint Brüsszel kettős beszédet folytat, hiszen a bizottság tagadja, hogy megtámadta volna a programot, de valójában pont a brüsszeli bürokrácia gáncsolja el azt.

Ezt jegyzőkönyvek is bizonyítják – hívta fel a figyelmet a kormánypárti politikus.

Nacsa Lőrinc arra szólította fel a bizottságot: ne alkalmazzon kettős beszédet és tegye világossá, hogy jóváhagyja-e a magyar családokat támogató babaváró támogatást, vagy csak úgy, mint eddig, a jövőben is inkább a migránsok támogatását tartja fontosnak.

A Fidesz-KDNP-kormány kiáll a magyar családok mellett és mindent megtesz annak érdekében, hogy július 1-jén életbe lépjen a magyar parlament által megszavazott babaváró támogatás, és azt megvédje minden lehetséges eszközzel – jelentette ki.

Május 26-án pedig EP-választás lesz Magyarországon.

Figyelmébe ajánljuk

Mit jelent számunkra az új uniós médiatörvény?

  • Polyák Gábor
Március 13-án az Európai Parlament is rábólintott, és így uniós jogszabállyá lett az európai mé­dia­szabadságról szóló törvény. A rendelet végleges szövegét hamarosan ki is hirdetik az európai közlönyben. Mit jelent ez az új szabályozás a magyarországi sajtóviszonyokra, és mit az európaiakra nézve?