Hiánypótló intézkedés: a kormány milliárdokat ad határon túli vallásos könnyűzenére

  • narancs.hu
  • 2019. február 19.

Fekete Lyuk

Nyilván nagy szükség van erre.

Idén és a következő években is évi 905 millió forintot költ a kormány „a vallásos könnyűzene alkotói kiteljesedését elősegítő rendszerek” kialakítására és fenntartására, az ilyen zene „társadalmi kiteljesedését elősegítő rendszerekre” pedig idén 800 milliót – írja a hvg.hu a határon túli támogatásokról szóló kormányhatározat alapján. Egyelőre nem tudni, hogy pontosan hogyan határozzák meg, mi számít majd vallásos zenének, de a kormány célja az, hogy megőrizze és életben tartsa a kárpát-medencei vallási hagyományokat.

Ezen kívül többek között arról is döntés született, hogy „erdélyi intézmények működésének és beruházásainak finanszírozása érdekében” csaknem 1,2 milliárdot utalnak ki a Bethlen Gábor Alapnak. Itt sem lehet tudni, hogy pontosan milyen típusú intézményeket kívánnak támogatni.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.