Markó Iván az új Fenegyerek!

  • narancs.hu
  • 2014. június 13.

Fekete Lyuk

Az állami százmilliókkal kitömött balettigazgató új könyvének borítóján szuperhőssé lényegül át. Bemutatjuk Markó „Daredevil” Ivánt!
false

Fenegyerek (szül.: DareDevil) nem örül

Fenegyerek (szül.: Daredevil) nem örül

 

Figyelmébe ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon. 

Ja, ezt láttam már moziban

Dargay Attila ikonikus alkotója volt a világszínvonalú magyar animációs filmnek. A Vukot az is ismeri, aki nem olvasta Fekete István regényét, de tévésorozatain (Pom Pom meséi, A nagy ho-ho-horgász stb.) generációk nőttek fel, halála után díjat neveztek el róla. Dédelgetett terve volt Vörösmarty klasszikusának megfilmesítése.