Orbán Viktor az Erős Pistás szaloncukor mellett is kiáll

  • narancs.hu
  • 2019. december 3.

Fekete Lyuk

Alig várjuk az idei karácsonyi jókívánságait!

Szemmel láthatóan a miniszterelnök úr is készülődik már az Ünnepekre - legalábbis erről árulkodik legújabb Facebook-bejegyzése, amire a 444 hívta fel a figyelmet. A posztban egy instafilteres kép látható Orbán Viktor dolgozóasztaláról, amelyen fontosnak látszó jegyzetek (anti-Soros-terv? előre kidolgozott kifogások, hogy a Fideszt nem kirakták a Néppártból, hanem maga lépett ki?) mellett egy csomag Erős Pistás szaloncukor látható.

Azt a Csíki sör óta tudjuk, hogy a kormány előszeretettel áll ki a magyarosch ételek és italok mellett - habár ezúttal a posztban nincs jele annak, hogy bármi is veszélyeztetné az Erős Pistát, a szaloncukrot vagy Magyarországot, az ördög soha nem alszik.

"Erős Pista. Erős Magyarország // Strong Steve. Strong Hungary" - kommentálta saját képét Orbán Viktor, jelezve, hogy többről van szó, mint holmi ünnepi édesség promotálásáról.

Figyelmébe ajánljuk

Miért nem akar tűzszünetet Orbán Ukrajnában?

A miniszterelnök megtorpedózta az Ukrajnával kapcsolatos uniós nyilatkozatot, magyarázata enyhén szólva zavaros és ellentmondásos. Ha pénteken Alaszkában Trump fejében a szilvakompót éppen olyan irányba billenne, amely a szilárd európai állásponthoz közeli, akkor egyre komolyabban tétetik fel a kérdés: valójában ki akarja a háború folytatását?

Holt lelkek társasága

  • - turcsányi -

A gengszterfilm halott, halottabb már nem is lehetne. De milyen is lehetne a gengszterfilm? Nyugdíjas? Persze, hogy halott.

Kaptunk vonalat

Napjainkban mindannyiunk zsebében ott lapul minimum egy okostelefonnak csúfolt szuperszámítógép, és távoli emléknek tűnik ama hőskor, amikor a mai szórakoztatóelektronikai csúcsmodelleknél úgymond butább, de valójában nagyon is okos és rafinált eszközök segítségével értük el egymást.