Na, miért ment Weber tegnap pont a Mazsihiszhez és a CEU-hoz? A kormánylapból kiderül!

  • B.P.M.
  • 2019. március 13.

Fekete Lyuk

A Néppárt csúcsjelöltje csak arra vágyhatott, hogy egyszer végre békén hagyják.

„A néppárti jelölt sorsa volt a valódi tét” címmel jelent meg egy politológusok által jegyzett cikk a Magyar Nemzetben, amely a tegnapi Manfred Weber - Orbán Viktor találkozót elemzi.

„Manfred Weber budapesti, Orbán Viktor miniszterelnökkel, pártelnökkel folytatott tárgyalása előtt és után is úgynevezett "safe space-eket", számára biztonságos helyeket, a CEU-t és a Mazsihiszt kereste fel” - fogalmazott Kiszelly Zoltán.

A safe space-eket, azaz a „biztonságos tereket” az Egyesült Államok oktatási intézményeiben vezették be az elmúlt években, ahol a diákoknak nem kell attól tartaniuk, hogy bántó megnyilvánulások (gyűlöletbeszéd, homofóbia, transzneműek megkülönböztetése, fajgyűlölet, zaklatás), vagy kritikák, ellenvélemények érik. Az országban többször voltak demonstrációk, amiért egyes egyetemek ezeket a tereket nem biztosították a hallgatóknak.

Ezen a 2015-ös felvételen például az látható, ahogyan a Yale diákjai azon háborognak, hogy az egyetem nem biztosít számukra biztonságos teret:

Egyébként a népszerű amerikai rajzfilm sorozatnak, a South Parknak volt egy része, amely kifejezetten a safe space tematikát járja körül, ami talán segíti a megértést:

Kiszelly a cikkben hozzátette, a Közép-európai Egyetemen tett látogatása az Európai Néppárt soraiban ülő 226 olyan képviselő felé tett gesztus, akik egy nyilvánosságra került, soha, sehol nem cáfolt dokumentum szerint a Soros-hálózat megbízható szövetségesei.

Továbbá a politológus szerint Weber a Mazsihisznál tett látogatásával tulajdonképpen egy színpadot ácsolt magának, ahonnan elmondhatta, hogy egész Európában erősödik az antiszemitizmus.

Hát, mit mondhatnánk erre?

false

Figyelmébe ajánljuk

Váratlanul

Az ír szerző negyedik, sakkal erősen átitatott regényének szervező motívumai a szereplők éle­tébe érkező nem várt elemek.

A távolság

Az író-rendező-vágó nem lacafacázik: már az első jelenetben ott vonaglik egy tucat eszkortlány a sztriptízbár kanosabb (és pénzesebb) vendégeinek ölében, üvölt a zene, pukkan a pezsgő.

Hagytuk, hogy így legyen

  • - turcsányi -

Nagyon közel megyünk. Talán túl közel is. A komfortérzetünk szempontjából biztosan túl közel, bár a dokumentumfilm műfaja nem a komfortérzetünk karbantartására lett kitalálva, hanem azért, hogy felrázzon. Ez játékszabály, ám mégis kérdéses, hogy mennyiben kárhoztatható bárki is, aki nem rendel felrázást.

Egymás közt

Első ízben rendez olyan tárlatot a Ludwig Múzeum, amelyen kizárólag női alkotóknak a nőiség témáját feldolgozó munkái szerepelnek. A válogatás ezen első része a női szerepek és a nők megjelenítése körüli anomáliákra fókuszál a múzeum gyűjteményében őrzött műveken keresztül.

Semmi se drága

„Itt fekszünk, Vándor, vidd hírül a spártaiaknak: / Megcselekedtük, amit megkövetelt a haza” – üzeni háromszáz idióta a lidérces múltból, csókol anyád, Szimónidész aláírással. Oh, persze, ezek csak a hülye görögök voltak, könnyű volt nekik hülyének lenni. Mi magyarok, már okultunk 1956 tapasztalatából, s sosem követnénk el efféle balgaságot.

Úgy lezáródott

Napok óta tartja izgalomban a magyar hazát az a kérdés, hogy október 9-én ki záratta le azt a kiskőrösi vasúti átkelőt, amelynél Szijjártó Péter külügyminiszter és Mészáros Lőrinc nagyberuházó & nagyvállalkozó & a szeretett vezető körüli mindenes megtekinthette a Budapest–Belgrád vasútvonal adott szakaszát és felavathatta az utolsó sínszál lerakását és összecsavarozását, vagy mit.

Sokan, mint az oroszok

Oroszország a hatalmas veszteségek dacára sem szenved emberhiányban az ukrán frontokon. Putyinék mostanra megtanulták, hogyan vegyék meg állampolgáraikat a családjuktól. A politikailag kockázatos mozgósítás elrendelésére semmi szükség – az üzlet működik. De hogyan?

Ellenzékellenzés

  • Ripp Zoltán

A Magyar Péter-jelenség a magyar társa­dalom betegségének tünete. Ugyanannak az immunhiányos állapotnak, amely a liberális demokrata jogállam bukását és Orbán hatalomban tartását előidézte. Ez az állítás persze magyarázatra szorul.

Messze még az alja?

Messze nem a kormány által vártaknak megfelelően alakult a GDP a harmadik negyedévben, de Orbánéknak „szerencsére” ismét van egy gazdaságpolitikai akciótervük. Könnyű megtippelni, milyen hatásuk lesz az intézkedéseknek, ha a cél az export felpörgetése, nem pedig a bizalom helyreállítása.