Schmidt Mária szerint azért tiltakozott a Zsidó Világkongresszus, mert „Heisler András felhívta a barátait”

  • - gera -
  • 2019. január 2.

Fekete Lyuk

A Terror Háza főigazgatója így magyarázta a Figyelő címlapja elleni tiltakozást.

„Heisler András felhívta a barátait, akikkel az érdekeik egybeesnek, és megmondta nekik, megírta nekik, hogy milyen levelet küldjenek és hol tiltakozzanak” – ezt Schmidt Mária mondta a Bayer Show legutóbbi adásában, ahol leginkább az első világháborúról beszélt, de a műsor végén rátértek a Figyelő novemberi címlapjára.

A korábban Schmidt által megvásárolt hetilap ugyanis Heisler Andrást, a MAZSIHISZ elnökét rakta a címlapra, köré pedig 20 ezer forintos címleteket pakoltak. A címlap miatt az izraeli nagykövet és Ronald S. Lauder, a Zsidó Világkongresszus elnöke is tiltakozott, aki azt kérte Orbán Viktortól, ítélje el a címlapot. A miniszterelnöke ezt nem tette meg, mert szerinte az „a sajtószabadság korlátozása lenne”.

Olyan durva címlappal jelent meg a Figyelő, hogy az izraeli nagykövet megdöbbent és aggódik

Heisler Andrást, a MAZSIHISZ elnökét és sok-sok 20 ezres címletet tett a címlapra a kormánypárti hetilap. A friss Figyelő a héten az alább látható címlappal jelent. Mondanánk, hogy Schmidt Mária lapjáról van szó, de már nem, ugyanis a kormánypárti újság is beolvadt a fideszes, gigantikus médiaholdingba.

Schmidt ezt az Echo TV-ben pedig azzal magyarázta, hogy szerinte Heisler András telefonálgatott és üzengetett, „fellármázta a fél világot”:

Streamable - free video publishing

Check out this video on Streamable using your phone, tablet or desktop.

Figyelmébe ajánljuk

Fiúk a barakkból

Andy Parker sorozata sokáig megtéveszt a cukiságával, és csak lassan virrad a nézőre, hogy más üzenet rejlik itt. Az érzékeny és nagyon is meleg Cameron Cope (a valós koránál jóval hamvasabbnak és naivabbnak tetsző Miles Heizer) rejtélyes indíttatásból úgy dönt, hogy nehéz természetű édesanyját azzal tudná a legjobban kiborítani, ha csatlakozna a tengerészgyalogsághoz.

Szellemes

Ifj. Vidnyánszky Attila „saját” Hamletjének színpadra állításához tett vállalásaiból akár már egy is túl nagynak tűnhet. Nemcsak a darab címe változott meg: az „és a többi, néma csend” válik a rendezői elképzelés alfájává és ómegájává is.

Lehetnénk jobban is

Ismerjük a híres idézetet, amelyben Rousseau a polgári társadalom megteremtését az első emberhez köti, aki „bekerített egy földdarabot és azt találta mondani: ez az enyém, s oly együgyű emberekre akadt, akik ezt el is hitték neki”.

„Ők nem láthatatlanok”

A Pirkadatig című krimiért 2023-ban elnyerte a legjobb mellékszereplőnek járó Ezüst Medvét. Transz színésznőként aktívan kiáll a transz emberek jogaiért és láthatóságáért – minderről és persze Tom Tykwer új filmjéről, A fényről is kérdeztük őt, amelynek mellékszereplőjeként a Szemrevaló Filmfesztiválra érkezett Budapestre.