Kommunista kínaiakkal akarja besározni az MSZP-t a kormánymédia, miközben Orbán egyik legnagyobb szövetségese egy kommunista kínai

  • B.P.M
  • 2019. május 8.

Fekete Lyuk

Most akkor jó dolog Kínával „összeölelkezni”, vagy nem jó dolog?

„A Ripost legbelső MSZP-s pártkörökből származó információi szerint külön szocialista agytröszt döntött a kényes kínai utazás kommunikációs elhallgatásáról, a kampányfőnök Újhelyi István [helyesen: Ujhelyi István - a szerk.] vezényletével. Úgy ítélték meg, hogy az európai uniós választási kampány finisében nem vetne jó fényt a magyar szocialisták elnökére, ha kiderülne, hogy titkos diplomáciai tárgyalásokat folytat a kínaiakkal. Értékelésük szerint bárki kiforgathatná, hogy az évek óta súlyos identitászavarral küzdő, folyamatosan Brüsszel kegyeit kereső párt elnöke éppen mostanában ölelkezik össze a »testvéri Kínával«” - írta meg a kormánypárti bulvárlap, amit a fideszes média jelentős része (Origo, Magyar Hírlap, Bors) átvett.

A Ripost azt írja, „úgy tudja”, hogy az MSZP kommunikációs válságterv kidolgozásával is megpróbálkozott arra az esetre, ha „netán mégis kiderülne a tikolni próbált utazás.”

„Ebben felmerült, hogy magánútnak próbálnák beállítani Tóth Bertalan utazását. Még osztani és szorozni is elkezdtek, hogy egy ilyen, több milliós költséggel járó pekingi út, akár csak egy négycsillagos szállodával kalkulálva, hogyan is »passzolhatna«  az MSZP-elnök ugyancsak szerényre sikerült vagyonbevallásához. Végül azonban a bujkálást, a titkolózást választották, ők tudják, miért” - fogalmazott a lap.

A Ripost képeket is közölt, amin a szocialisták elnöke, „egy, a testvérpártok számára rendezett, gondosan elkülönített szekcióban részt vett az Egy övezet, egy útnevű nemzetközi konferencián.”

A cikk szerzője (akit a lap nem tüntetett fel), hozzátette: annak a rendezvénynek egy különleges  - a kommunista és utódpártok részére rendezett - »hátsó udvaráról« lehet szó, amelynek vezető fórumain a lehető legszélesebb körű nyilvánosság előtt 37 ország állam és kormányfője vett részt. A szocialista titkolózásnak így nyilvánvalóan az lehet az oka, hogy ezen a diszkrét külön rendezvényen ma is egy »vörös testvérpárt« vezetőjeként invitálták meg pártvezérüket, Tóth Bertalant Pekingbe.”

A bulvárlap azzal zárt, hogy ilyesmit még a „brüsszeli elvbarátok” előtt sem egyszerű kimagyarázni:„Nagy kérdés, hogy az illegalitást választó, de most lebukott elvtársak most miféle mosakodással próbálkoznak majd.”

Az Origo kapva kapott a „lehetőségen” és megkereste az MSZP-t azzal, hogy Tóth Bertalan vagy a párt állta-e a cechet, illetve hogy miért nem kommunikált erről az MSZP. Valamint arról is faggatták a szocialistákat, hogy a költségek fizetéséből a kínai kommunista párt mennyiben vette ki a részét?

Mintha ez az egész kínai utazás-fizetés dolog olyan távol állna a magyar kormánytól: ismeretes, hogy Orbán Vikor - ugyan nem „szigorúan titkos” körülmények között, de már - többször is találkozott a kínai elnökkel, Hszi Csin-pinggel. A magyar miniszterelnök legutóbb áprilisban azt mondta, „ha az emberek nem látják a fejlődés perspektíváját, akkor új otthont kezdenek keresni maguknak.”

Nem mellesleg a miniszterelnök egyszer azt nyilatkozta, „vannak a kommunista időkből olyan dolgok, amelyeket érdemes átmenteni.” Hszi Csin-ping a Kínai Kommunista Párt 2012 óta hivatalban lévő főtitkára, az ország pedig jelentős szerepet vállal a Budapest-Belgrád-vasútvonal kiépítésében.

Hszi Csin-ping kínai elnök (j) fogadja Orbán Viktor miniszterelnököt Sanghajban 2018. november 5-én.

Hszi Csin-ping kínai elnök (j) fogadja Orbán Viktor miniszterelnököt Sanghajban 2018. november 5-én.

Fotó: MTI/Hszinhua

Figyelmébe ajánljuk

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.

Séta a Holdon

A miniszterelnök május 9-i tihanyi beszédével akkora lehetőséget kínált fel Magyar Péternek a látványos politikai reagálásra, hogy az még a Holdról is látszott.

Önkénytörvény

Jön a Szuverenitásvédelmi Hivatal, és rábök bárkire vagy bármire, újságra, szervezetre, vállalkozásra, aki vagy ami 1.) „külföldről finanszírozott”, és olyan tevékenységet végez, amely 2. a) alkalmas a „közélet befolyásolására” és 2. b) az alaptörvény öt, a tervezetben megjelölt bekezdésében megfogalmazott értékét „sérti, negatív színben tünteti fel, vagy az azok elleni fellépést támogatja”.

Elengedték őket

Ukrajna belső, háború sújtotta vagy veszélyeztette területeiről rengetegen menekültek Kárpátaljára, főleg a városokba, az ottani magyar közösség emiatt szinte láthatatlanná vált sok helyen. A napi gondok mellett a magyar kormány hülyeségeire senkinek nincs ideje figyelni.

Egyszerű világpolgár, hídépítő

  • Mártonffy Marcell

Észak-amerikai pápára senki sem számított. Íratlan szabály volt – állítják bennfentesek –, hogy jezsuita és amerikai szóba sem jöhet. A szilárd alapelv egyik fele 2013-ban, másik fele 2025. május 8-án dőlt meg. A Chicago környékéről származó Robert Francis Prevost bíboros a megbízható szakértők listáján sem szerepelt a legesélyesebbek között. A fehér füst azonban meglepően hamar előgomolygott a Sixtus-kápolna ideiglenes kéményéből.