Film

Brooklyn

Film

Látszólag semmi kis szerelmi történet. Valójában semmi kis szerelmi történet plusz egy kevés „menjek, vagy maradjak”. Maga a kortárs dilemma, ám e film nem a jelenkori ki- és bevándorlásra fókuszál, Nick Hornby forgatókönyve – biztos, ami biztos alapon – némi romantikus köntösbe csomagolva ad fel egy jó ötven évvel ezelőtti sztorit.

Eilis a régimódi, okos, érzékeny lány írországi gyökereit hátrahagyva Amerikában próbál szerencsét, ahol nem is olyan sok idő elteltével, a kötelező akadályok leküzdésével be is illeszkedik, ahogy kell, még szerelmes is lesz, csakhogy egy családi tragédia rögvest visszaszólítja az ír földre. Hazatérve – mondjuk úgy – újabb próbatétel következik, meg persze egy újabb szerelem. Dönteni kell: melyik körülbelül azonos élethelyzetet (munkát, otthont, környezetet) akarja a lány sajátjának, s melyik férfi lesz így az ő szíve választottja. Nehéz ügy. Miközben úgy tűnhet, hogy John Crowley filmjének tétje van, hisz sajátos módon dolgoz fel aktualitásokat, az igazság az, hogy mindez csak díszlet egy lanyha szerelmi sztorihoz. Szép és nem túl poros, már-már hívogató 50-es évekbeli miliőt teremt a film, a beskatulyázhatatlan szerepkörű Saoirse Ronan nemcsak helyes, de visszafogott – vagy elfojtott – minimáljátéka amellett, hogy kissé furcsa, mindenképp értékelendő is, csak hát a nem túl bonyolult történet mögött végül nincs semmi. A szerelem ezúttal nem elég.

Forgalmazza az InterCom

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.