Film

Nagyfater elszabadul

  • 2016. március 11.

Film

Nem, nem unatkozom azért. Mondjuk, gengszternek már ritkábban hívnak, akkor is inkább hülyéskedni kell, semmi komoly. Van ez az összekacsintás, tudod. Hogy a néző odaképzeli a megírt klisék mögé a régi nagy szerepeimet. A nagymenő keményfiút. És akkor úgy maradok én a faszagyerek, hogy közben meg azért ki is lehet röhögni ezt a faszagyerekséget. Na, ezek azért már ritkábban mennek. Az ügynököm inkább nagypapaszerepekkel nyaggat. Hogy vállaljak el még egyet, bírják a népek. Különben ezekbe is belerakom a szokásos manírjaimat, hogy úgy alulról nézek, és akkor majd mi lesz. Mi lenne? Valami poén. Írják nekem szakmányban. Nem mind jó, de én mindet jól adom elő. Most is valami virulens exkommandós vagyok, aki pártfogásba veszi besavanyodott unokáját. A srác ügyvédbojtárként gályázik, és ahelyett, hogy bulizna ezerrel, amíg fiatal, be akar nősülni a főnöke zsidó családjába, elvenni egy hatalmaskodó fapinát, aki… Nem zsidózok, most mit izgatod magad, nem vagyok én melgibzon. Különben meg van ebben a filmben niggerezés is. Na, szóval férfit faragok az unokából és megdöntök egy húsz­éves bulát… Na, most meg szexistázol! Pedig ha tudnád, hogy a csajok hogy vannak ebben a filmben… el se hinnéd. Tíz éve, amikor a politikai korrektség jegyében minden tetves szót egy komplett bizottság ellenőrzött, nem gondoltam volna, hogy lehet még egyszer elsütni ilyen puncis-csöcsös poénokat. Állítólag mostanság megint ez kell. Gázsim megvan, ez a lényeg. De mesélj te is valamit. Prosztatád hogy van?

Forgalmazza a Freeman Film

Figyelmébe ajánljuk

Azonnal rohan tovább

A közel 100 méteres rendőrpalota tiszteletet parancsolóan magasodik a környék fölé, üvegablakain szikrázóan csillog a felkelő nap fénye, amint Thuróczy Szabolcs morózusan besétál forgóajtaján.

Apáról fiúra

A Universal-stúdió 1941-es klasszikusából kisarjadó farkasemberfilmek (pl. Egy amerikai farkasember Londonban, 1981; Ezüst pisztolygolyók, 1985; Farkas, 1994) bizonyos értelemben a férfi menst­ruáció és hisztéria gondolatával játszanak.

Lajos bácsinak jár a dicséret

A Képtelen Krónikára más, általunk hallgatott podcastokban többször hivatkoztak ugyan, de mi magunk sokáig nem mentünk utána, noha a történelmi podcast műfaja – amiként a KK is definiálja magát – közel áll a szívünkhöz.

Emlékezetrétegek

A Kiscelli Múzeum templomterében megrendezett életmű-kiállítás több szálon kívánja megragadni, illetve körüljárni Ország Lili (1926–1979) érzékeny és titokzatos művészetét. Ehhez közel 50 festményt és 70 grafikai lapot mutat be, amelyek (néhány kivétellel) a múzeum gyűjteményéből származnak; az anyag különlegessége, hogy mégis lefedi az életmű csomópontjait.

A drogmentes Magyarország  

„A stratégia távlati célként a kábítószermentes Magyarország elérését tűzi ki 2020-ig” – olvashattuk abban a 2013-tól hatályos országgyűlési határozatban, amelyet Nemzeti Drogellenes Stratégiának neveztek el.

60 000

Társadalmi kampányt indított a Magyar Orvosi Kamara (MOK), amellyel az egészségtudatosságra és az egészségügyi rendszer hiányosságaira hívnák fel a figyelmet. Az utóbbi könnyebben célba talál: aligha akad olyan család Magyarországon, amely ne tudna felidézni valamely rossz tapasztalatot az ellátásról.

Hogy a gyerekek is értsék

Igazgatóváltás a Kolibri Színházban: a társulat által támogatott, régóta a színházban dolgozó, színvonalas pályázatot benyújtó csapatot kipontozták. Hankó Balázsnak meg se kellett szólalnia, a távolból mintha Vidnyánszky Attila integetne a gyerekeknek. Megkérdeztük az új igazgatót is.

„Távozzatok, aljas ringyók!”

Pár hete újraválasztották Horvátország államelnökét, Zoran Milanovićot. A magát szociáldemokratának nevező Milanović nem szereti sem az EU-t, sem a NATO-t, sem Ukrajnát, és ha teheti, a szétesés felé lökdösi Bosznia-Hercegovinát. Legfontosabb, hovatovább egyetlen életcélja a Horvátországból uniós és gazdasági sikertörténetet faragó kormányfő levadászása. És még rondán is beszél.