Film

Férfimunka

Clint Eastwood: Sully – Csoda a Hudson folyón

  • - köves -
  • 2016. október 15.

Film

Sikeres kört futott a neten az a kis vicc, mely attól óv bennünket, örök turistaosztály-használókat, hogy valaha is Tom Hanksszel utazzunk.

Mert Hanksnek, ugye, mindenféle katasztrófa összejött már: a lakatlan sziget (Számkivetett), a lakatlan űr (Apollo 13), a zavaros tenger (Phillips kapitány) és Meg Ryan náthája (A szerelem hálójában) is, most meg egy meghibásodott utasszállító repülőt kell New York fölött a Hudson folyóra letennie, pont ahogy az a valóságban is megtörtént: hála a hihetetlen manővernek, mindenki megmenekült. A vicc jó volt, ám mélyen igazságtalan is, hisz ahogy azt a teljes életmű is bizonyítja, semmi sem lehet megnyugtatóbb, mint Tom Hanksre bízni az életünket. Hanks a mi igazságos James Stewartunk, a hatalmasokkal megküzdő amerikai cserkész, akinek a puszta jelenléte is jó hatással van az idegekre. Ő Hollywood megoldása a magas vérnyomásra és mindennemű pánikbetegségre. Nyugi, Hanks majd megoldja, kihozza, visszaadja, meggyógyítja, megnyeri, leteszi és megtéríti, vagyis tökéletes választás egy olyan szerepre, melyben egy valódi hős (Sully, a pilóta) és a tépelődő Télapó idegnyugtató keverékét kell eljátszania őszen, bajusszal. Mivel a hőstett maga nem tartott tovább néhány percnél és a sikeres vízre szállást követő mentőakció is példás gyorsasággal lezajlott, Eastwood belevette a filmbe a Hudsonon történtek utáni hivatalos vegzatúrát is: morc öltönyösök izélgetik a médiaőrülettől megfáradt embert, hátha kiderül, a hőstettbe hiba csúszott valahol. Mégiscsak tönkrement egy Airbus, jobb lenne ezt leverni valaki máson is, nem csak a hajtóműbe repült vadludakon. Ja, hogy Eastwoodnak nem volt elég anyaga egy filmhez – cöcöghetünk napestig, és az sem kizárt, hogy nekünk lenne igazunk, mert az tényleg szimpla időhúzás, hogy egy-két utast is felvillant a film; van köztük sapkás és nem sapkás, gyerekes és gyerektelen, mint valami paródiában. De nézzük a dolog jó oldalát: a vadludaknak Eastwood egyáltalán nem akar arcot adni, pedig simán megtehette volna, de Clint az időhúzásban is férfi: bedob egy tolószékes nénit, megmutatja, hogyan aggódik Sully felesége, aztán a 96. percnél egyszerűen lekeveri a filmet.

Forgalmazza az InterCom

Figyelmébe ajánljuk

Így spórolhatunk a nyomtatáson otthon és az irodában

  • Fizetett tartalom

A nyomtatás sokak számára elengedhetetlen része a mindennapi munkának, legyen szó otthoni vagy irodai környezetről. Azonban a gyakori használat jelentős költségekkel járhat, főleg, ha nem figyelünk a fogyóeszközök, mint a papír és a festékpatronok árára. Szerencsére néhány egyszerű és könnyen alkalmazható tippel csökkenthetjük a nyomtatási kiadásokat, miközben a környezetünkre is odafigyelünk.

Praktikus és kényelmes megoldások otthonra – stílus és relaxáció egy helyen

  • Fizetett tartalom

Az otthonunk berendezése és kialakítása nem csupán esztétikai kérdés, hanem a mindennapi kényelem és funkcionalitás szempontjából is kiemelkedő jelentőségű. Akár egy új lakásba költözünk, akár a meglévő otthonunkat szeretnénk felújítani, a megfelelő elemek kiválasztása hosszú távon javíthatja életminőségünket. Ebben a cikkben két olyan praktikus megoldást mutatunk be, amelyek nemcsak hasznosak, de hozzájárulnak az otthon kényelmének és stílusának növeléséhez is: ezek az előtető és az elektromos masszázsfotel.

Váratlanul

Az ír szerző negyedik, sakkal erősen átitatott regényének szervező motívumai a szereplők éle­tébe érkező nem várt elemek.

A távolság

Az író-rendező-vágó nem lacafacázik: már az első jelenetben ott vonaglik egy tucat eszkortlány a sztriptízbár kanosabb (és pénzesebb) vendégeinek ölében, üvölt a zene, pukkan a pezsgő.