Film

Halál a rákra!

A mestergyilkos – Feltámadás

  • - kg -
  • 2016. október 8.

Film

Sok mindent felhozhatunk e kiművelt körökben magasról lenézett Jason Statham-film védelmében, már maga a cím is egy megejtő önvallomás, nem kell ide Biblia, hogy helyesen értelmezzük a stathami értelemben vett feltámadást. Feltámadásra vársz egy

Jason Statham-filmtől? Akkor azt is fogod kapni. Egyenes beszéd ez, nem holmi zavaros, lila művészkedés, és ez áll a továbbiakra is. Régi cimboránk, a bronsoni eredetű mestergyilkos merő önvédelemből és talán a svédasztalok iránti ellenszenvétől is indíttatva, gyorsan lerombol egy drága tenger gyümölcsei pultot, és hasonlóképpen jár el a barbecue-grillel is. A látszat ellenére feltámasztott hősünk nem hataloméhes gasztrofasisztákkal veszi fel a harcot Rió éttermeiben, még csak nem is a Cukorsüveg-hegyet akarja féltékenységből lefejelni (azonos fejformájú képződmények közt gyakran megesik az ilyesmi), hanem Jessica Alba biztonságát igyekszik szavatolni. Ki ne tenné meg a helyében: Thaiföld tengerparti homokjában Jessica bikiniben vallja meg Jasonnek, hogy valójában nem szupermodell, hanem gyermekeket ment Kambodzsában – a két kidolgozott felsőtest hamarosan forró ölelésben egyesül Michelle Yeoh jóváhagyó tekintetétől kísérve. A parton eközben már gyűlik az ellen, nem tisztelik ezek a tiszta érzéseket. Jason elfedi

hasizmait és indul, hogy megöljön egy afrikai hadurat és megrepesszen egy ausztrál tetőmedencét. De a végére maradt a legjobb: Tommy Lee Jones gonoszkodó bulgáriai antréja selyempizsamában és piros papucsban. Akinek van szíve, annak egy rossz szava sem lehet a látottakhoz.

Freeman Film filmje

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.

Alexandra, maradj velünk!

"Alexandra velünk marad. S velünk marad ez a gondolkodásmód, ez a tempó is. A mindenkin átgázoló gátlástalanság. Csak arra nincs garancia, hogy tényleg ilyen vicces lesz-e minden hasonló akciójuk, mint ez volt. Röhögés nélkül viszont nehéz lesz kihúzni akár csak egy évet is."