Film

Kingsman: Az aranykör

  • - kg -
  • 2017. október 28.

Film

Három évbe tellett, míg sikerült kiötölni, hogyan lehet halottaiból visszahozni az első Kingsmanben hősi halált halt Colin Firthöt, aki azután kapott golyót a fejébe, hogy emlékezetes módon lemészárolt egy templomnyi gyülekezetet. Firth, a skatulyából előrántott, Roger
Moore-nál is britebb szuperkém, aki a sarki pub tahóit is oly kecsesen rakja helyre, hogy azt a Royal Ballett bérletesei is megtapsolnák, szóval emberünk maga volt a főnyeremény. Jó ötlet tehát ébresztőt fújni az Oscar-díjas halottnak, az első részben szintén elhalt Michael Caine-t azonban meghagyták pora­i­­ban. Kár, mert Caine a puszta jelenlétével is képes bármilyen lapos poént megbocsáthatóvá tenni, és erre nagy szükség lenne a folytatásban. Nem a gyermekded gegekkel van baj, egy kis infantilizmus, mint a vaginálisan és csakis úgy aktiválható nyomkövető, kifejezetten díjazandó, a bibi a bombasztikusnak szánt üresjáratokkal van, melyekben az olyan színészek is elvéreznek (ez nem spoiler, csak képes beszéd), mint a Narcos drogügynökeként megismert Pedro Pascal, vagy az „ismerem az arcát, nem tudom a nevét” kategória örök bajnoka, Mark Strong. Egy-két fáradt mosolyon túl a drámai nehézsúly bajnokai – Julianne Moore és Jeff Bridges – inkább csak a jelenlétükkel tüntetnek, a főszerepet alakító Taron Egerton pedig még ennyivel se. Ha kihagytunk a felsorolásból valakit, azt együttérzésből tettük, de Elton John alakítása mellett nem mehetünk el szótlanul. Sir Elton (70) természetesen önmagát alakítja, de a fáradt poénkodás az önironikus páváskodást is elszürkíti.

A Forum Hungary filmje

Figyelmébe ajánljuk

Gombaszezon

Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Huszein imám mártíromsága

Az Izrael és Irán között lezajlott tizenkét napos háború újra rádöbbentette a régió népeit: új közel-keleti hatalmi rend van kialakulóban. Az egyre élesebben körvonalazódó kép azonban egyre többeket tölt el félelemmel.

„A lehetőségek léteznek”

Úgy tűnik, hogy az emberi történelem és politika soha nem fog megváltozni. Kőbalta, máglyán égő „eretnekek”, százéves háborúk, gulágok… Vagy­is mi sohasem fogunk megváltozni. Reménytelen.

Taxival Auschwitzba

Idén áprilistól a francia közszolgálati televízió közel kilenc­órányi dokumentumfilm-folyamban mutatta be azt a három történelmi pert, amelyek során 1987 és 1998 között a náci kollaboráns Vichy-rezsim egykori kiszolgálóinak kellett számot adniuk bűneikről. A három film mindegyike más-más oldalról mutatja be a megszállás időszakát. A YouTube-on is hozzáférhető harmadiknak van talán a leginkább megszívlelendő tanulsága.

Lábujjhegyen

A hízelgéseknek, a geopolitikai realitásoknak és a szerencsének köszönhetően jól zárult a hágai NATO-csúcs. Azonban az, hogy a tagállamok vezetői jól tudják kezelni az Egyesült Államok elnökének egóját, nem a transzatlanti kapcsolatok legszilárdabb alapja.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.

Pillanatnyi nehézségek

Gyors viták, vetélkedő erős emberek, ügynöközés és fele-fele arányban megosztott tagság: megpróbáltuk összerakni a szép reményekkel indult, de a 2026-os választáson a távolmaradás mellett döntő liberális párt történetét.