Kegytárgy

Star Wars Ep. 7.: Jégmezők lovagja

R2-D2 jégkocka

  • - jbinks -
  • 2012. augusztus 24.

Film

Azt kellett olvasnunk nemrég a Táfelspicc című gasztrooldalon, hogy a japánok piacra dobták a lézerkardot formázó, világító evőpálcikát, ámde máris akkora a kereslet a sushit és a Star Wars-rajongást is új megvilágításba helyező termék iránt, hogy a kezdeti készletek kimerültek; aki későn eszmélt, az bizony még jó ideig a régi, snassz, sehogyan sem világító Star Wars-os evőpálcikákkal piszkálhatja, ami a tányérján van. Balsors, ugye, akit régen tép, ám jó hírünk is van, méghozzá ugyancsak a Star Wars konyhai fertályáról. A világító evőpálcikáig vezető út ugyanis R2-D2 formájú jégkockákkal van kikövezve.


 

A várakozás idegtépő napjaiban mi más is hozhatna enyhet a kánikulában izzadó Star Wars-rajongónak, mint egy másik japán találmány; egy immár nálunk is beszerezhető szilikon öntőforma, mellyel nem kevesebb, mint négy kisebb és egy nagyobb darab R2-D2 állítható elő. Nincs is más dolgunk, mint ugyanazokkal a mozdulatokkal, amikkel mezei jégkockát készítünk, vízzel vagy más folyékony anyaggal színültig tölteni a barátságosan kék öntőformát, hogy a fagy beálltával örök érdemeket szerezzünk vagy végképp leírjuk magunkat vacsoravendégeink szemében. Az ártalmatlan hülyeségek rangsorában igen magasan jegyzett termék simán veri a lépegető-fülbevalókat, és csak kevéssel marad el a karbonitba öntött Han Solót formázó jégkockától. Ám míg a bajba jutott hős kólában való gyors oldódása könnyen szíven ütheti az igaz Star Wars-hitűeket, Artoo-val ilyen kellemetlenség nem állhat fent: ő derűsen és zokszó nélkül fogy el a pohárban.

Online rendelhető, 4905 Ft

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.