Új nemzeti egység: egyöntetűen utálja az ország Andy Vajna 1 milliárdból készült új filmjét

  • narancs.hu
  • 2017. augusztus 16.

Film

De legalább jetskizik benne Vajna Tímea.

A szokásostól eltérően nem csütörtökön, hanem tegnap, vagyis kedden került mozikba az egymilliárdból készült Pappa Pia (nem vicc, tényleg ez a cím!), amely Andy Vajna kormánybiztos, NER-figura nagy álma volt. Meg is szerezte hozza a sokáig Amerikában élő Csupó Gábort rendezőnek, ám hogy mindennek semmi értelme nem volt, az leginkább csak most, a film bemutatója után látszik. Régen volt már magyar film, amelyet így döngöltek volna földbe a kritikák, lehetetlen olyan írást találni, amely nem arról szólna, hogy hát ez rémesen rossz mozi lett (vigasztaljon minket, hogy a musicalfilm elején láthatjuk Andy Vajna feleségét, Tímeát, aki a Dunát szeli jetskivel), bár nem tudni, van-e valaki, aki mást várt:

Egy nagy semmi az egész, kár volt megnézni. (Nézői vélemény, Port.hu)

„(...) a végeredmény nemhogy nem állja meg a helyét, de a jó ízlés elleni támadás (...)” (24.hu)

A Pappa Pia után (…) olyan érzés felkelni a székből, mintha összevertek volna. Ez a film nemhogy nem jó, hanem felesleges, kár volt rá az adófizetők pénze. (444.hu)

A Pappa Pia azokat az időket idézi meg, amikor a magyarok végleg kiszerettek a magyar filmekből. (IGN Hungary)

De bizony az a címe, hogy Pappa Pia, s maga a film szinte rosszabb is, mint a címe. Jobban mondva: megérdemlik egymást. (VOX.hu)

Andy Vajna a forgatáson

Andy Vajna a forgatáson

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Ne felejtsük el megemlíteni azt sem, hogy az IMDB-n jelenleg 2,2 ponton áll a 10-ből a Pappa Pia.

Nemsokára a mi kritikánkat is olvashatják a műről, csak még gyűjtjük hozzá egy kicsit az erőt.

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.