étel, hordó

Heller's Pub

  • ételhordó
  • 2014. március 20.

Gasztro

A Fehérvári út középtáján, a 78-as szám alatt érdekes kis építmény kelt feltűnést. Nem annyira a régimódi ház, manapság is bőséggel látni ilyet a kertvárosokban, de az már inkább, hogy egy olyan helyre építették, ami valaha simán ipari területnek számított. Ha már így alakult, egyáltalán nem meglepő, hogy nem magánházként működik. Étterem lett belőle, pontosabban "pub", de ki tudja, mikor. Nem rémlik, hogy tíz-húsz-harminc éve is az lett volna.

"Mesterszakácsaink mindig új és új ízeket varázsolnak. Évszakonként változó és ünnepi étlapokkal várjuk. Nehogy lemaradjon valamiről. Cégünk nem intézmény, hanem üzleti filozófia. Megtestesíti mindazon élményeket és tapasztalatokat, melyet vállalatvezetésünk a hosszú évek alatt magáévá tett, melyeknek köszönhetően minden esetben sikerhez segítettük partnereinket, és rajtuk keresztül saját magunkat."

Nem mondhatnánk, hogy ez a szöveg lenne a tökéletes kedvcsináló, mégis felkelti érdeklődésünket: ezek után miféle üzleti filozófiát rejt az étlap?

Az átlagosnál izgalmasabb tételek, korrekt árak, de ha az "évszakonkénti változó" kínálatot nézzük, azért a sütőtökkrémleves (690 Ft) nem egy nagy truváj. Rendesen megcsinálták - ez is valami. A vörösboros marhapörkölt vajas galuskával (1950 Ft) sem tűnik annyira eredetinek így télen, viszont gyönyörűen tálalják, és ugyanilyen tisztességesen el is készítették. A hús és a galuska szinte ugyanolyan kemény - arany közép -, és ugyanez áll a fűszerezésre. Ilyen egy gulyás? Simán lehet.

A jércemell grillezett mozzarellával és pestós gnocchival (2850 Ft) viszont a nyárról maradt, a pincér szerint ez volt a közönség kedvence. A valóban príma húsba szinte beleolvad a paradicsom, sajt is van a tetején. Jó kis összeállítás, de amilyen egyszerűnek látszik, olyan könnyű elbarmolni. Szerencsére szó sincs erről, a gnocchi sem valami nyomorult galuska, vagyis minden oké, de azért nem nagyon értjük, mitől e népszerűség. A hátszínlángos salátával, rösztivel (2450 Ft) nemcsak olcsóbb, de szimpatikusabb is, bár ebben szerepet játszhat az olvasztott sajt iránt érzett gyógyíthatatlan ellenszenvünk.

Az nem lehet vita tárgya, hogy a legeredetibb cucc messze a gesztenyemousse csokoládéöntettel (790 Ft), ráadásul olyan könnyű, hogy az első kanál után azt hittük, megijed és mindjárt elszáll.

Figyelmébe ajánljuk

Népi hentelés

Idővel majd kiderül, hogy valóban létezett-e olyan piaci rés a magyar podcastszcénában, amelyet A bűnös gyülekezet tudott betölteni, vagy ez is olyasmi, ami csak elsőre tűnt jó ötletnek.

A hiány

László Károly, a háborút követően Svájcban letelepedett műgyűjtő, amikor arról kérdezték, miért nem látogat vissza Auschwitzba, azt válaszolta, hogy azért, mert nem szereti a nosztalgiautakat.

Fagin elsápad

Pong Dzsun Ho társadalmi szatírái, Guillermo del Toro árvái, vagy épp Taika Waititi szeretnivalón furcsa szerzetei – mindegy, merre járunk, a kortárs filmben lépten-nyomon Charles Dickens hatásába ütközünk.

Vörös posztó

Ismertem valakit, aki egy stroke-ból kigyógyulva különös mellékhatással élt tovább: azt mondta, amit gondolt. Jót, rosszat, mindenkinek bele a szemébe, rosszindulat, számítás és óvatoskodás nélkül. Nehéz volt vele találkozni, mindig ott volt a veszély, hogy mint egy kegyetlen tükörben, hirtelen meglátjuk valódi önmagunkat. De jó is volt vele találkozni, mert ha megdicsért valakit, az illető biztos lehetett benne, hogy úgy is gondolja.

Szeplőtelen fogantatás mai köntösben

Bullshit munkahelyen vesztegelsz, ahol ráadásul csip-csup kiszolgáló feladatokkal is téged ugráltatnak, csak azért, mert nő vagy? Kézenfekvő menekülési útvonalnak tűnik, hogy elmész „babázni”. Persze ha nincs férjed vagy barátod, a dolog kicsit bonyolultabb – de korántsem lehetetlen.

Realista karikatúrák

Tizenkilenc kortárs szerző írta meg, mit jelentett az elmúlt egy-két évtizedben Magyarországon felnőni. Változatos a névsor: van pályakezdő és többkötetes író, eddig elsősorban költőként vagy gyerek- és ifjúsági könyvek szerzőjeként ismert alkotó is.

Jövő idő

A politikai pártokat nem szokás szeretni Magyarországon, mi tagadás, a pártok adtak s adnak is okot erre jócskán.