350 millióba kerül évente a köztévések külseje

  • narancs.hu
  • 2020. május 11.

Gazdaság

Egy cég jelentkezett a pályázaton, nyertek is.

350 millió forint értékben kötött keretszerződést a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA, vagyis a közmédia) egy évre smink, stylist és fodrász szolgáltatás igénybevételére – írja a hvg.hu az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetmény alapján.

A közbeszerzés nyílt felhívással induló tárgyalásos eljárás volt, vagyis első körben az ajánlattevők szabadon jelentkezhettek, a második körben pedig már csak a kiválasztottakkal tárgyalt az MTVA, viszont a nyilvános szakaszban is csak egy cég jelentkezett, a budapesti Make-Up Team Kft., amely már évek óta ellátja ezt a megbízást az MTVA-nak.

A keretszerződés azt jelenti, hogy az MTVA maximum ekkora összegben rendelhet szolgáltatásokat a cégtől, a megkötött szerződés szerint a vezető stylist tanácsadói díja havonta nettó 3,74 millió forint, de rögzítették a stylistok, fodrászok, sminkesek, öltöztetők óradíját is, amely nettó 2200 forinttól 15 950 forintig terjed.

A közmédia 2020-ban már több mint 92 milliárd forintból gazdálkodhat.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.