Évek óta nem karácsonyoztak annyian hitelből, mint idén fognak

  • narancs.hu
  • 2024. november 12.

Gazdaság

Átlagosan 102 ezer forintot szán egy átlagos magyar idén karácsonyra.

A Cofidis kutatása szerint a karácsonyi büdzsét idén átlagosan 102 ezer forintra tervezik a magyarok, ebből szeretnék megoldani az ajándékok beszerzését és az ünnepi menüt. Ezt az összeget a lakosság egyharmada tervezi fedezni, 59 százaléknak kijön a havi jövedelméből, viszont 12 százalék mondta, hogy hitelt vesz fel a karácsony miatt, ami a legmagasabb érték nyolc éve.

Vannak, akik az év végén a munkahelytől kapnak segítséget: „pulykapénzre” idén a válaszadók 17 százaléka számít, átlagosan 71 500 forintra.

Egy átlagos magyar hat embert szeretne megajándékozni, ha pedig spórolni kell, akkor ezeket a módszereket mondták: 

  • csak a gyerekek kapnak meglepetést (37 százalék),
  • összegkorlát van (29 százalék),
  • illetve közösen vesznek nagyobb ajándékot (17 százalék),

A legnépszerűbb ajándékok toplistájának élén a szépségápolási termékek és illatszerek, a játékok, valamint a ruházati cikkek állnak.

A karácsonyi ajándékvásárlás fő szezonja a november: a magyarok több mint fele ekkor kezdi el beszerezni a meglepetéseket. Nem meglepő a vásárlási láz: a Black Friday akciókat kihasználva a lakosság 37 százaléka célzottan tervezi, hogy venni fog valamit. A magyarok kétharmada idén is állít karácsonyfát, de az otthonok több mint felében (54 százalékában) műfenyőt díszítenek.

 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

A végtelenített Simonka-per a bírói függetlenség árnyékában

A Simonka-per bírája, Laczó Adrienn lemondása nem a politikus elleni büntetőperről szól, de azt (is) nagymértékben befolyásolja. Egyrészt a szemünk előtt játszódik le egy irreálisan elhúzódó elsőfokú bírósági eljárás, másrészt a bírósági szervezet súlyos rendszerhibái mutatják, hogy egy tárgyalás hogyan fordul bohózatba és mi lesz a bírói autonómiával.