A KSH pénteken megjelent első becslése szerint júliusban az ipari termelés volumene 1,3, munkanaphatástól megtisztítva 6,4 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól. A gyorsjelentésben azt írják, hogy a jelentős eltérést a nyers adathoz képest az okozza, hogy ebben a hónapban kettővel több munkanap volt, mint 2023 júliusában.
A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2024 júniusához viszonyítva változatlan maradt, írták. Hozzátették, hogy a négy legnagyobb súlyú alág közül a járműgyártásban, a villamos berendezés gyártásában, valamint a számítógép, elektronikai, optikai termék gyártásában csökkent, az élelmiszer, ital és dohánytermék gyártásában nőtt a termelés volumene – írja összefoglalójában a Telex.
A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint a háború és a szankciós politika hátráltatja az európai gazdaság, különösképpen Németország gazdasági helyreállását. „A rövid távú kilátásokat rontja, hogy a főbb európai autópiacokon meredek visszaesés következett be augusztusban: Németországban 27, Franciaországban 24, Olaszországban 13, Spanyolországban 7 százalékkal zuhant a forgalomba helyezett autók száma” – olvasható a közleményben.
Az ipari termelésről szóló, korábbi elemzésében a lap arról írt, hogy mi történik akkor, ha egyetlen termékkel – az akkumulátorral – akarjuk lenyomni egész Európát, ám kiderül, hogy még sincs akkora szükség arra a termékre.