Helyreigazítás

  • 2012. október 27.

Helyreigazítás

A 2012. szeptember 6-i lapszámunkban megjelent "Lebecsülés a hegyen" című írásban valótlanul állítottuk, hogy a Semmelweis Egyetem (SE) XII. kerületi ingatlankomplexumának értékesítése során az eladó a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. volt, és hogy az ő megbízásából járt el a voltaképpeni vagyonkezelő, a felhívást kiíró SE. A valóság ezzel szemben az, hogy az MNV Zrt. sem eladói, sem megbízói, sem pedig jóváhagyói szerepet nem töltött be a tranzakció során.

Az akkor hatályos felsőoktatási tv. alapján ugyanis a felsőoktatási intézmények saját hatáskörben értékesíthették a vagyonkezelésükben lévő ingatlanokat. Az MNV Zrt.-t erről csak értesíteni kellett. Az értékesítéshez az engedélyt a fenntartásért felelős miniszter adhatta ki a jogszabály alapján.

Figyelmébe ajánljuk

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.

Fideszes nagymenőknek is feladhatja a leckét a választókerületek átvariálása

Egy miniszter, egy miniszterhelyettes, valamint a kormányszóvivő számára is új feladat lesz megnyernie a körzetét Pest megyében, amennyiben jelöltek lesznek 2026-ban is. Az pedig egyáltalán nem biztos, hogy az ellenzéket akkora csapás érheti, mint elsőre látszik. Megvizsgáltuk a fővárostól északra eső, a Fidesz által átrajzolni tervezett választókerületek helyzetét.