Gumicsontok napja: Simon bilincsben, Orbán titokban

  • narancs.hu
  • 2014. március 12.

Hírnarancs

Simon Gábor állítólag csak vagyonkezelő volt – jelentsen ez bármit is. Orbánt titkolják, Schumacher állapota viszont javult. Kampány lenne? Nem látszik. Ez történt szerdán.

Simon Gábor már előzetesben! Harminc napra elrendelte a bíróság Simon előzetes letartóztatását szerda délelőtt. Az MSZP volt elnökhelyettesét adócsalással, magánokirat-hamisítással, valamint felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítással gyanúsítják. Simon azonban tagad. Naná! Ő ugyan bűncselekményt soha! Azt írja a hagyományosan remek ügyészségi kapcsolatokkal rendelkező Magyar Nemzet, hogy állítása szerint NEM a saját pénze volt Simon Gábornak az osztrák Volksbankban elhelyezett 577 ezer euró és 163 ezer dollár (240 millió forint összesen). Ezekről az összegekről vallomása szerint csak vagyonkezelőként rendelkezett. Ha pedig ez igaz, a történet újabb irányt vehet: vajon ki volt a megbízó? A párt? Eközben „szegény” Mesterházy Attilát most Tatabányán zaklatták Simonnal.

false

 

Fotó: MTI

És Orbánt dugdossák! – írja az Index. Úgy kell ezt érteni, hogy nem mondják el, hova megy a miniszterelnök, nehogy odamenjen a rendes kérdéseket feltevő média. Ne zavarják őt.

A közönséget pedig már pénzért veszik: ti. 800-at fizetnek óránként a hivatalos ünnepségen való részvételért a statisztáknak március 15-én. Egy ügynökségen keresztül intézik, ők viszont – a KIM-mel együtt – tagadnak. Három éve már megvolt ez a sztori, ugye.

Jöjjön egy jó hír: az Onyx és a Costes után a Borkonyha étterem is megkapta a Michelin-csillagot.

És még egy: biztató jelek mutatkoztak a síbalesete miatt hónapok óta kómában fekvő Michael Schumacher állapotában. Sabine Kehm, a versenyző menedzsere szerdán adott ki egy közleményt, amelyben leszögezi, hogy vannak olyan apró jelek, amelyek bizakodásra adhatnak okot, ugyanakkor hozzátette, a felébresztés továbbra is hosszú és lassú folyamat.

És végül az esti mese, ami bugyuta kis rövidhírnek látszik, de valójában színtiszta költészet (írja a Toronto Sun egy izlandi hírügynökségre hivatkozva). Egy turista csatlakozott ahhoz a csoporthoz, amely őt magát kereste. Valahol Izlandon megállt a busz, a nő kiszállt, átöltözött és piperészkedett, majd visszaült a buszba. Valakinek feltűnt, hogy hiányzik egy bizonyos társuk, de a személyleírás alapján az „eltűnt” nő nem ismert magára. Ezután ötvenfős csoport indult a keresésére, köztük a célszemély. Riadóztatták a parti őrséget is, de végül nem a helikopteres kutatás segített. Egy társa ismerte fel a nőt, aki nem találta önmagát. Tanulság: ismerd meg önmagad.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.