Tévésorozat

Holnap tali!

  • Gera Márton
  • 2017. június 25.

Interaktív

Talán óvakodnunk kellene egy olyan szériától, amelynek már a szinopszisa is azzal kezdődik, hogy „a sztori elengedhetetlen kelléke két szőke, egymással rivalizáló lány”, ilyen dumákat utoljára a kilencvenes évek tinisorozatairól lehetett olvasni. 2017 van, de a Holnap tali! mintha minden elemében az említett időszakot szeretné megidézni, így a kudarc sem lehet különösebben kérdéses. Különben is, csupa klisé az egész; a srácok bulizni akarnak, gokartozni, kipróbálni a szabadesést, ám a lányokra is hajtani kellene, akik pedig szinte minden epizódban hosszú másodperceket töltenek el a megfelelő smink felhordásával. Lara szereti Gergőt, de szegény srác nem tudja, mit tegyen, amikor Míra is hajt rá.

Szóval van itt dráma, ármány és szerelem, mégis hamisnak tűnik az egész, mert milyen ifjúsági sorozat az, ahol a szereplők úgy beszélgetnek, mintha egy amatőr YouTube-videóból léptek volna elénk, s olyanokat mondanak, hogy „Most akkor kivel vagy?”

A cselekmény néha ugyan megkörnyékezi a valóságot, a depresszió vagy éppen az iskolai zaklatás nagyon is létező dolgok, ezért is nehéz megérteni, miért térünk vissza rendre a szokásos mederbe, és miért azt kell nézni, hogyan kerülgeti egymást Bori és Soma, Gergő és Lara. Alighanem a norvég Skam sűrű nézegetése sokat segített volna abban, hogy hitelesebb legyen a kép, s persze a vizuális visszafogottság sem ártott volna, mert egy kicsit tán sokat mutogatják a Facebook chatablakait.

Ugyanakkor Molnár Piroska az igazgatónő szerepében kétségkívül egy élmény, miatta több epizódot is megéri végigszenvedni.

Az M2/Petőfi Tv műsora

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.