Szüret 2021/43.

  • Narancs
  • 2021. október 27.

Interaktív

Mókás és dühítő gyűjtemény a heti sajtóból. Többnyire az utóbbi.

Elégtételt venni elég egyetlen mámoros pillanat, de évek kellettek jóvátenni a baloldal rombolását. Nagy kegyelem, hogy eközben a nemzeti egység végig fennmaradt, és munkások, mérnökök, földművesek, kis- és nagyvállalkozók, tudósok, tanárok, ápolók és orvosok összefogásával sikerült eltakarítani a romokat.

Orbán Viktor október 23-i beszédéből; kormany.hu

 

Kihelyezték a kereszteződésekbe nemrég az utcaneveket jelző táblákkal felszerelt, míves oszlopokat – mutatta a református templomnál Győri Zoltán polgármester. (…) Kiemelte: így segítenék a tájékozódást a faluban, amire ugyan a körösharsányiaknak nincs, de például a nem helybeli postásnak szüksége van.

Békés megyei online

 

„Ma is (…) hitre és összetartásra van szükség, hiszen 1956 nem egy egyszeri háború volt, hanem egy nagy háború hősies pillanata” – fogalmazott. (…) Hozzátette: ez a nagy háború ma is tart és már nem csak Magyarország, de egész Európa szabadságáról is szól.

A Magyar Honvédség honlapján tudósítása Németh Szilárd Csepelen tartott ünnepi szónoklatáról

 

– Miért gondoljuk azt, hogy nekünk a Nyugat az a mérce, amit el kell érni? Az elmúlt tíz évben kiderült, hogy – miniszterelnök úr szavaival élve – míg mi azt hittük, hogy Európa a jövőnk, addig valójában mi vagyunk Európa jövője. (…) Igaz, túlságosan nagy erők dolgoznak azon, hogy felszámolják Európát abban a formában, ahogy az elmúlt ezer évben létezett.

– Mik ezek az erők?

– Ha megnézzük, hogy van-e különbség a nácizmus, a kommunizmus és az egyre inkább totalitárius jegyeket mutató liberalizmus között, riasztó hasonlósággal találkozunk. 

A Magyar Nemzet Kövér Lászlóval készült interjújából

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Szergej Tyimofejev orosz költő: „Nem tudom, hogy a kortárs orosz kultúra hogyan fogja túlélni ezt az őrületet”

Idén magyarul is megjelent Replika című kötete, aminek lettországi kiadásához egy üres füzetet is kaptak az olvasók. Az Orbita nevű művészeti kollektíva egyik alapítóját videóköltészetről, kreatív könyvtervezésről, a kétnyelvű irodalomról és az Ukrajna elleni háború miatt megszakadt oroszországi kapcsolatokról is kérdeztük.