Magyarországon is megkezdték a Remdesivir klinikai tesztjeit

  • narancs.hu
  • 2020. május 2.

Katasztrófa

Dr. Vályi-Nagy István, a Dél-pesti Centrumkórház főigazgatója számolt be a koronavírus-fertőzések terápiás kezeléseiről.

Harminc évvel ezelőtt tartotta alakuló ülését a rendszerváltás utáni első szabad választások eredményeként létrejött parlament. Ennek alkalmából ünnepi ülésnapon emlékezik a megalakulásra az Országgyűlés. Így a szombati operatív törzs sajtótájékoztatója különösen rövidre sikerült, melyen Müller Cecília első alkalommal nem vett részt.

false

Mint arról lapunk is beszámolt, 2942 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. 79 új fertőzést azonosítottak az elmúlt 24 órában. Elhunyt újabb 12 krónikus beteg. Ezzel 335 főre emelkedett az elhunytak száma. 625-en már gyógyultan távoztak a kórházból. 1008 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 52-en vannak lélegeztetőgépen.

Kiss Róbert alezredes elmondta, mint arról már korábban beszámoltak, megfigyelhető, hogy a hétvégék alkalmával megnő a kijárási korlátozások megszegésének száma.  Eddig összesen 42 393 esetben kellett emiatt rendőri intézkedést foganatosítani.

Az operatív törzs munkatársa közölte, tegnap újabb 7 teherjárat érkezett Magyarországra, melyek ezúttal 51 tonnányi védőfelszerelést szállítottak.

Közlése szerint 1145 hatósági házi karantént rendeltek el az elmúlt 24 órában, míg az összes jelenleg érvényben lévő hatósági házi karantén száma 10 754.

false

A sajtótájékoztatón Dr. Vályi-Nagy István, a Dél-pesti Centrumkórház főigazgatója arról számolt be, hogy a koronavírus-járvány miatt tudományos konzorcium létrehozása mellett döntött az Emmi, mely a Dél-pesti Centrumkórházból, a Nemzeti Népegészségügyi Központ és az Országos Vérállótó Szolgálatból áll.

A főigazgató beszámolt arról, hogy mint ismert, mivel a koronavírus-fertőzésre egyelőre nincs vakcina vagy gyógyszer, így kísérleti terápiákat alkalmaznak. Ilyen például a már a betegségen átesettek vérplazmájának felhasználása. Vályi-Nagy elmondása szerint megkezdték a plazmagyűjtést és azok vizsgálatát. Egyre nagyobb számban érkeznek potenciális donorok. Úgy tudni, Müller Cecília legalább 300 érintettet értesített levélben, hogy váljanak donorrá. A főigazgató arra is felhívta a figyelmet, mivel a vérplazma megfelelő körülmények között sokáig tárolható, így a koronavírus egy esetleg újabb hulláma esetén is alkalmazhatók.

Dr. Vályi-Nagy István beszámolójában arról beszélt, nagyon optimisták, hogy a jövőben egyre több beteg kaphat ilyen verplazma felhasználásával megvalósuló ellátást. Míg arról is szólt, hogy innovatív gyógyszerekkel is kezelnek a súlyos betegeket. A Tocilizumab nevű gyógyszert már 5 hete alkalmazzák a terápiásan. Míg az egyre több helyen bevetett Remdesivirről azt mondta, Magyarország az elsők között vesz részt a gyógyszer kipróbálásában, már zajlanak a klinikai vizsgálatok.

Figyelmébe ajánljuk