Újabb országokban jelent meg a mutáns koronavírus

  • MTI
  • 2020. december 26.

Katasztrófa

Ezúttal Franciaországban és Japánban.

Megjelent Franciaországban és Japánban is a koronavírus Nagy-Britanniában azonosított mutációja. A francia egészségügyi minisztérium pénteken jelezte, hogy a kórokozó új változatát egy Londonból hazatért francia állampolgár szervezetében mutatták ki. A férfi múlt szombaton érkezett a brit fővárosból. A tájékoztatás szerint jelenleg jól érzi magát, önkéntes karanténban van.

    Az eddig ismert koronavírus-változatoknál jóval könnyebben terjedő új mutációt Tours városából jelentették.

    Franciaországban már több mint 2,6 millió fertőzöttet azonosítottak, akik közül 62 548-an hunytak el a kórban. Csaknem 200 ezren gyógyultak meg.

    Péntek este Tamura Norihisza japán egészségügyi tárcavezető tett bejelentést arról, hogy a szigetországban is kimutatták a vírusmutációt. Arról számolt be, hogy december 18-a és 21-e között Nagy-Britanniából érkezett öt fertőzöttet helyeztek karanténba. Egy hatvanas éveiben járó férfinál jelentkeztek panaszok, de a másik négy ember tünetmentes.

    Japán csütörtökön rendelt el beutazási tilalmat az Egyesült Királyságból érkezőkkel szemben. Jelenleg csak japán állampolgárok, illetve tartózkodási engedéllyel rendelkező külföldiek utazhatnak be a szigetország területére, és megérkezésüket követően kötelező kéthetes karanténba kell vonulniuk.

    Japánban eddig 214 574 az igazolt fertőzöttek és 3004 a halálos áldozatok száma.

    Korábban a Baden-Württemberg tartományi egészségügyi minisztérium közölte, hogy a B.1.1.7 jelzésű mutációt egy nő szervezetében mutatták ki, aki múlt vasárnap érkezett Németországba Nagy-Britanniából rokonlátogatásra repülővel.

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.

Alexandra, maradj velünk!

"Alexandra velünk marad. S velünk marad ez a gondolkodásmód, ez a tempó is. A mindenkin átgázoló gátlástalanság. Csak arra nincs garancia, hogy tényleg ilyen vicces lesz-e minden hasonló akciójuk, mint ez volt. Röhögés nélkül viszont nehéz lesz kihúzni akár csak egy évet is."