Védekezzen karaoke-val a vírus ellen!

  • narancs.hu
  • 2020. március 12.

Katasztrófa

Mosson kezet a Nélküledre!

Bár rohamtempóban fogynak a boltok polcairól a kézfertőtlenítő gélek és termékek, a védekezések jolly joker-e még mindig a kézmosás - a szappan ugyanis nemcsak olcsóbb alternatíva, de még mindig van belőle bőven, ráadásul ez a leghatékonyabb módszer. Nem mindegy azonban, hogy mosunk kezet: az inkább a lelkiismeretünket megnyugató pár másodperces lögybölés a vírus ellen nem véd; legalább 20 másodpercig tartó, alapos sikálásra van szükség!

Na de ki képes stopperrel mérni, mennyi ideig mossa a kezét? A legelterjedtebb módszer szerint ebben nyújt segítséget, ha közben elénekeljük magunkban a Boldog születésnapot!-köszöntést, az ugyanis körülbelül 20 másodperc hosszú. Egy bökkenő van: ez a világ legelkoptatottabb melódiája; ha létezik dal, ami az ember agyára megy, hát ez az. Épp ezért jött létre a Wash Your Lyrics weboldal, ami alternatívát kíván, mit dúdoljunk a napi sokszori kézmosás közben.

A szájt működése pofonegyszerű: beírjuk az előadót és a dal címét, kiválasztjuk, hogy szappanos kézmosás vagy kézfertőtlenítő használata közben szeretnénk dúdolni a számot, a weboldal pedig automatikusan legenerálja nekünk a dalszöveget és egy szakszerű tájékoztató posztert arról, dúdolgatás közben hogyan fertőtlenítsünk. Így csak beírjuk kedvenc slágerünket és máris megtudhatjuk, meddig kell énekelnünk, míg teljesen meg nem tisztulunk a vírusoktól és baciktól.

Az oldal máris virálissá vált, zenekarok és énekesek tucatjai osztják meg, az ő dalaikra hogyan is kell kezet mosnunk: ha már unjuk a Bolog születésnapot, próbáljuk ki a mosakodást a Blink-182 vagy Miley Cyrus slágereire. A nemzetközi honlap a magyar ábécé betűivel sajnos nehezen boldogul, de jobb mint a semmi - ide kattintva érhető el a kézmosás-instrukció a Nélküled szövegére.

Figyelmébe ajánljuk

Már több mint 240 iskolában van bombariadó országszerte

  • narancs.hu

Budapesten és vidéken is több iskola kapott fenyegető emailt csütörtök reggel. A rendőrség átvizsgálja az érintett iskolákat, az oktatás folytatásáról, illetve a tanulók hazaküldéséről az intézmények saját hatáskörben döntenek.

Mint a moziban

Fene se gondolta volna néhány hete, hogy az egyik központi kérdésünk idén januárban az lesz, hogy melyik magyar filmet hány százezren látták a mozikban. Dúl a számháború, ki ide, ki oda sorol ilyen-olyan mozgóképeket, de hogy a magyar film nyer-e a végén, az erősen kérdéses továbbra is.

Talaj

Thomas érzékeny kisfiú, nem kamaszodik még, mint az első szőrszálak megjelenésére türelmetlenül várakozó bátyjai. Velük nem akar játszani, inkább az udvaron egy ki tudja, eredetileg milyen célt szolgáló ládában keres menedéket, s annak résein át figyeli a felnőtteket, szülei élénk társasági életét, vagy kedvenc képregényét lapozgatván a szintén még gyerek (bár történetesen lány) főszereplő helyébe képzeli magát, és sötét ügyekben mesterkedő bűnözőkkel küzd meg.

Felszentelt anyagpazarlás

Ha a művészet halhatatlan, halandó-e a művész? Tóth László (fiktív) magyar építész szerint láthatóan nem. Elüldözhetik itthonról a zsidósága miatt, és megmaradt szabadságát is elvehetik az új hazában, elszakíthatják a feleségétől, eltörhetik az orrát, ő akkor sem inog meg. Hiszen tudja, hogyha őt talán igen, az épületeit nincs olyan vihar, mely megtépázhatná.

Zöld és fekete

A többszörös hozzáférhetetlenség határozza meg Nanna Frank Møller és Zlatko Pranjić frusztráló dokumentumfilmjét. Első ránézésre a téma filmes-antropológiai eszközökkel könnyedén megragadhatónak tetszik. Zenica egy Szarajevótól nem messze lévő kisebbecske város, amelynek határában a világ egyik legnagyobb acélgyárának, az ArcelorMittalnak a kokszolóüzeme terpeszkedik.