Cikkünk után "tolták el" Békéscsabán a főutcán három éve lelakatolt biciklit

Kis-Magyarország

Lépett az önkormányzat? Vagy a kerékpár tulajdonosa?

A múlt héten írtunk arról, hogy immár három éve Békéscsaba főutcáján áll egy lelakatolt, gazdátlan bicikli. Miután utánajártunk, kiderült, hogy sem az önkormányzatnak, sem a rendőrségnek nincs jogszabályi felhatalmazása, hogy intézkedjen az elhagyott kerékpárról.

A szabályozási és városesztétikai problémára Miklós Attila (MSZP), a békési megyeszékhely képviselő-testületének tagja hívta fel a figyelmet. Az elmúlt években rendszeresen felvételeket készített az elárvult kerékpárról, amelynek ellopták az ülését és a lámpáját, hátsó kereke erősen deformálódott. Az ellenzéki képviselő az utóbbi években számos alkalommal interpellált és kérdéseket tett fel erről a testületi üléseken, ám erőfeszítéseit nem kísérte siker. Egészen szerda reggelig, amikor munkahelyére tartva átvágott a főutcán és meglátta, hogy már nincs ott a bicikli. Elsőként éppen szerzőnknek telefonált, hogy beszámoljon a kétségtelen "sikerről", majd gyorsan kanyarított egy Facebook-bejegyzést, amiben cikkünkre utalva megjegyezte: "Még hogy a sajtónak nincs ereje."

Két eset lehetséges. Vagy nyolc nappal ezelőtt megjelent cikkünkre reagálhatott a helyi önkormányzat, vagy – de erre talán kisebb az esély – a tulajdonos három év után "eltolta" onnan addig lezárt kerékpárját.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódás és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Mit jelent számunkra az új uniós médiatörvény?

  • Polyák Gábor
Március 13-án az Európai Parlament is rábólintott, és így uniós jogszabállyá lett az európai mé­dia­szabadságról szóló törvény. A rendelet végleges szövegét hamarosan ki is hirdetik az európai közlönyben. Mit jelent ez az új szabályozás a magyarországi sajtóviszonyokra, és mit az európaiakra nézve?