Korábbi cikkünkben írtunk arról, hogy a 2005-ös bérbeadási szerződés 2015-ben járt volna le, de Nagy Krisztina, a bérlő Sió-Csarnok Kft. ügyvezetője 2011. december 29-én levelet írt az önkormányzati vagyonkezelő cégnek, miszerint szeretnék még húsz évre megkapni a bérleményt: „Ezúton szeretném Önt tájékoztatni cégünk jövőbeni terveiről, s arról, hogy milyen fejlesztéseket, beruházásokat szeretnénk megvalósítani az elkövetkezendő időszakban. Cégünk és Önök között létrejött szerződést, mely a siófoki Vásárcsarnok üzemeltetése a fő profilja, eddig is sikeres együtt működés jellemezte. Szeretnénk hosszabb távon továbbra is ezzel a profillal foglalkozni. (...) Kérjük esetleges szerződésünk meghosszabbítását 20 évre.”
A rövid levél alapján a képviselő-testület Balázs Árpád vezetésével 2032 márciusáig bérbe is adta a Vásárcsarnokot a Sió-Csarnok Kft.-nek. A cégben ekkor is tulajdonos volt Ujvári István, illetve Nagy Sándorné képviselő lánya, Nagy Krisztina, az önkormányzati vagyonkezelő cég, a Balaton Parti Kft. felügyelőbizottságában pedig ekkor ott ült a levelet író ügyvezető, Nagy Krisztina anyja, Nagy Sándorné is.
A bíróság álláspontja szerint pályáztatni kellett volna, egy sima levél alapján nem volt jogszerű szerződést hosszabbítani. Így a Sió-Csarnok a 20 évből 13-at lakott le, a vásárcsarnok hét évvel a hosszabbítás lejárta előtt kerül vissza a városhoz.
Siófok polgármestere, Lengyel Róbert március végén tájékoztatta az ítéletről a lakosságot: „A történet már nagyon régen indult, valamikor az első ciklusomban. Akkor, amikor először hívták fel a figyelmemet, hogy miképp is kerülhetett a Sió Csarnok Kft. bérleményi birtokába a város tulajdonában lévő vásárcsarnokunk »végtelennek tűnő« hosszú időre, a laikus véleményem szerint, a város számára meglehetősen előnytelennek tűnő feltételekkel…”

A polgármester a tájékoztatás körülményeire és forrására nem tér ki, vagy valami okból nem emlékszik, de a városban emlékezetes, hogy az Árpi Lapjairól Kitiltottak Társasága című Facebook-oldal foglalkozott először a témával, amely korábban Balázs Árpád egy vitatott ingatlanügyéről írt, és a posztot megosztókat a fideszes Balázs beperelte. Tizenhét embert rabosítottak, majd Balázs a pert elbukta. A népharag hatására több ezer olvasó lájkolta az eredeti posztot, vállalva, hogy Balázs ellenük is eljárást indít.
A Lengyelt támogató Árpi Lapjairól Kitiltottak Társasága először 2015 januárjában írta meg a vásárcsarnok ügyet azzal, hogy kérték az akkor Fideszes többségű testülettel, de már Lengyel polgármesterségével működő hivataltól a vásárcsarnok szerződését, ott azonban állítólag nem találták. A blog munkatársai ezek után felkutatták a városi könyvtárban kötelezően letett testületi ülés jegyzőkönyveket, és fellelték a Sió-Csarnok Kft. előterjesztéshez csatolt hosszabbítást kérő levelét, amit 2015. februárban közzétettek.
Ezzel már minden adat, információ és dokumentum rendelkezésre állt ahhoz, hogy a most megnyert pert megindítsák, akkor azonban még fideszes többségű volt a testület, és a vásárcsarnokot kezelő Balaton-parti Kft. akkori, a Fideszhez kötődő ügyvezetője ezt nem kezdeményezte.
Az Árpi Lapjairól Kitiltottak a 2019-es választás előtt is foglalkozott a csarnokkal és a Sió-Csarnok Kft. üzleti teljesítményével, abból az apropóból, hogy az önkormányzati tulajdonú épületet fideszes plakátokkal dekorálták ki, a választást később elvesztett Gruber Attila polgármesterjelöltet népszerűsítették. A Fidesz azonban 2019-ben ennek ellenére elvesztette többségét a testületben, a csúfos vereség után a pártközpont feloszlatta a siófoki szervezetet. Az erről szóló szigorúan titkos dokumentumot az Árpi Lapjairól Kitiltottak már aláírása másnapján nyilvánosságra hozta.

Lengyelnek 2019-ben többsége lett a testületben, a Sió-Csarnok szerződésének megszüntetését azonban csak 2023-ban kezdeményezték. Akkor az elsődleges kereseti kérelem jogcíme jóerkölcsbe ütközés volt az ingatlanos szakvéleményhez képesti kirívóan alacsony bérleti díj miatt. Ez a per megszűnt. Majd 2024-ben más jogcímen indítottak pert ugyancsak a szerződés semmisségének kimondása céljával. Bizottsági üléseken egyébként a DK delegáltjai saját költségükön beszerzett jogi szakvélemény alapján korábban ugyanezt, vagyis a törvénysértést vezették le nyerhető hivatkozásként. A törvénysértő szerződés joghivatkozással indított pert első fokon a Kaposvári Törvényszéken a felperes önkormányzati Kft. elvesztette, majd fellebbezés folytán a Pécsi Ítélőtábla ítélete alapján jogerősen megnyerte, így a Sió-Csarnok Kft. 2024. július 1-től az átadás napjáig napi 49 673 forintot tartozik fizetni, ami április végéig mintegy 15 millió forint, valamint nekik kell állniuk a 6 millió forint perköltséget is.
A helyzet iróniája, hogy ügyet eredetileg feltáró (és munkájával a város pernyertességér elősegítő) Árpi Lapjairól Kitiltottak oldal nevet váltott, most Lengyel, Witzmann és Társaik Lapjairól Kitiltottak Társasága néven fut, mivel Lengyel egy ideje ugyanúgy letiltja a Facebookon az övétől eltérő véleményeket, mint közvetlen elődje. Az utóbbi időben az őt eddig minden választásán támogató DK ellen is agitálva a Tisza Pártot propagálja.
Információink szerint az átadás-átvételt követően a Balaton Parti Kft. saját üzemeltetésben kívánja működtetni a csarnokot és erősítenék a termelői piac jelleget.