Egymás ellen jelentenek be kifogást az ellenzéki jelölőszervezetek Orosházán

Kis-Magyarország

Különös csatát folytat egymással a Békés megyei kisvárosban a helyi ellenzéki két csoportosulása. Egymás ellen emelnek kifogást a választási bizottságnál, amiért a másik fél függetlennek mondja magát, holott nem az. 

A múlt héten számoltunk be arról, hogy Orosházán  a helyi választási bizottság (hvb) a választási szabályok megsértése miatt elkaszálta az egyik ellenzéki jelölőszervezetet. A Közösen Orosháza Városáért! Lokálpatrióta Mozgalom ugyanis úgy tüntette fel polgármesterjelöltjét, Szabó Ervint, valamint négy képviselőjelöltjét, Csepregi Róbertet, Gigaczné Benke Ildikót, Gulyás-Szabó Krisztinát és Lengyel Attiláné Halász Ritát, mintha független jelöltek lennének. A hvb ezzel kapcsolatban megállapította: ezzel megsértették a választási eljárásról szóló törvény azon passzusait, amelyek a választás tisztaságának megóvásáról, valamint a jóhiszemű és rendeltetésszerű joggyakorlásról szóló alapelveit rögzíti. Ezért a testület eltiltotta a jelölőszervezetet a további jogsértésekről. 

Ezek után Szabó Ervin megkereste a Narancs.hu-t. Mint kiderült, hasonló jogszabálysértés észlelése miatt polgármesterjelöltként utóbb ő tett kifogást a hvb-nél. Érvelése szerint Raffai János, a Válaszd Orosházát Egyesület, a Demokratikus Koalíció, a Momentum Mozgalom, a Magyar Szocialista Párt és a Párbeszéd közös polgármesterjelöltje megsértette a választási eljárásról szóló törvénynek a voksolás tisztaságának megóvásáról, jóhiszeműségéről és rendeltetésszerű joggyakorlásáról szóló alapelveit azzal, hogy több helyen független jelöltnek nevezte, illetve független jelöltként jelölte magát, holott a mögötte álló jelölőszervezetek miatt ez nem felel meg a valóságnak. A korábban hasonló ügyben elmarasztalt Szabó Ervin kifogásának helyt adott a hvb, egyben felszólította Raffait a jogsértő tartalmak levételére és/vagy megváltoztatására. A hvb elsőfokú határozat nem jogerős, az elmaraszt fél vagy jelölőszervezet fellebbezhet ellene.

Mindez azt mutatja, hogy Békés megye harmadik legnépesebb városában az önkormányzati választásra egymással megegyezni nem tudó, így közös polgármester- és képviselőjelölteket állítani sem képes ellenzék nem csak a Fidesz-KDNP-vel, hanem egymással is hadakozik.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.