Gyulán a lépcsőházak kapukódjait ismerve gyűjtik az aláírásokat a fideszes aktivisták

Kis-Magyarország

A Törökzugi lakótelepen többen azt tapasztalták, a fideszes aktivistánál egy papírra felírva szerepeltek a kapukódok, így járta a háztömböket. Kerestük a helyi Fideszt, de egyelőre nem válaszoltak.

„A múlt szombat délelőtt szembesültünk azzal, hogy fideszes aktivisták úgy keresik fel a Külső Törökzugi lakótelep lépcsőházait, hogy ismerik a kapukódokat, így akadálytalanul jutnak be folyosókra és csöngetnek be lakásainkba. Az egyik aláírásokat gyűjtő hölgy nem tudott érdemi magyarázatot adni, honnan ismeri a lépcsőház- és kapukódot, ezért nyomozni kezdtünk. Megkerestük a közös képviselőnket, aki a leghatározottabban állította, hogy a postán kívül senkinek nem adta ki azokat. Ráadásul a kézbesítőket foglalkoztató Magyar Posta Zrt. is csak titoktartási kötelezettség mellett kaphatja meg a négy számjegyből álló kódokat” – mondta a Törökzugi sor egyik lépcsőházának nyugdíjas lakója a Narancs.hu-nak.

Hozzátette, hogy az eset annál is érthetetlenebb, mert igen tetemes ráfordítással nemrégiben cserélték ki a lépcsőházakban a biztonsági rendszert, alig fél éve kapott mindenki új kapukódot. Megtudtuk, annak a beszélgetésnek, amelyet az aláírásokat gyűjtő fideszes aktivistával folytatott, még három szomszédja is szem- és fültanúja volt, s ők ugyanúgy elképedtek, mint ő. Jelezte azt is, hogy a lépcsőházakba bejutást jelentő kódok egy külön papíron sorakoztak az aláírásokat gyűjtő nőnél, ezt vette elő, ahogy járta lakótelepet. Emellett látni vélték, hogy megadott címekre érkezett az aktivista, így nem zárható ki, hogy (Kubatov)-listából „dolgozott”.

„Bármely párt esetében szóvá tenném ezt a helytelen gyakorlatot, aminek akár személyiségi jogi vonatkozásai is lehetnek, de hogy biztonsági szempontból nem megnyugtató, azt állíthatom. Elég tovább gondolni, ha egy aktivista tudja a kódokat, akkor mások is tudhatják, arról nem beszélve, hogy épp az aláírásgyűjtő is átadhatja másnak. Mi pedig annak tudatában építettük ki és fizettünk sokat az új biztonsági rendszerért, hogy akárki nem jöhessen be a lépcsőházainkba. Itt vagyonvédelemről és a nyugalmunkról egyszerre van szó” – fűzte tovább gondolatait a gyulai nyugdíjas nő. A történtek alapján az sem elképzelhetetlen, hogy más gyulai lakótelepek lépcsőházainak kapukódjait is ismerhetik a Fidesz aláírásgyűjtő aktivistái.

A történtekkel kapcsolatban megkerestük Alt Norbertet, a Fidesz gyulai elnökét, aki egyben a békési fürdőváros alpolgármestere, kampányfőnök. Azt kérdeztük tőle, honnan vannak meg a kapukódok a Fidesz Gyulán dolgozó aktivistáinak, s mindezt személyiségi jogi, biztonsági és egyéb szempontból megnyugtatónak tartja-e. Alt Norbert cikkünk megjelenéséig nem válaszolt kérdéseinkre; ha később mégis érleznek válaszok, közölni fogjuk.

(Címlapképünk illusztráció)

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Érzések és emlékek

A magyar származású fotóművész nem először állít ki Budapesten; a Magyar Fotográfusok Házában 2015-ben bemutatott anyagának egy része szerepel a mostani válogatásban is, sőt a képek installálása is hasonló (ahogy azonos a kurátor is: Csizek Gabriella).

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Akkor és most

Úgy alakultak dolgaink, hogy az 1991-ben írt, a 80-as évek Amerikájában játszódó epikus apokalipszis soha korábban nem volt számunkra annyira otthonos, mint éppen most. Néhány évvel ezelőtt nem sok közünk volt az elvekkel és mindennemű szolidaritással leszámoló, a nagytőkét a szociális háló kárára államilag támogató neoliberalizmushoz.

Gyurcsány abbahagyta

Arra, hogy miért, és hogy miért pont most hagyta abba, lehet racionális magyarázatot találni a külső szemlélőnek is, azzal együtt, hogy e személyes döntés valódi okairól biztosat egyetlen ember tudhat; esetleg kettő. A DK (is) csúnyán megbukott a tavaly júniusi EP-választáson, és bejött a képbe Magyar Péter és a Tisza; és a vak is látta, hogy ha van jövő az ellenzéki oldalon, az a Tiszáé. Ha valaki, akkor a Tisza kanyarítja be az addig ilyen-olyan ellenzéki pártokkal rokonszenvező és mérsékelt lelkesedéssel, de rájuk szavazó polgárokat.

Lengyel Tamás: A hallgatás igen­is politizálás!

Elegem van abból, hogyha elhangzik egy meredek kijelentés, amelytől, úgy érzem, kötelességem elhatárolódni, vagy legalábbis muszáj reagálnom, akkor felcímkéznek, hogy én politizálok – míg aki csak hallgat, az nem politizál – mondja interjúnkban a színész, aki azt is elárulta, hogy melyik politikusra hajaz leginkább a kormánypárti álinfluenszere.