Ez is Érpatak: Orosz Mihály Zoltán hívei már újságírót lincselnének

  • narancs.hu
  • 2016. július 25.

Kis-Magyarország

Érdemes ellátogatni OMZ Facebook-oldalára, és belepillantani egy másfajta valóságba.

Érpatak polgármestere napok óta folyamatosan, saját Facebook-oldalán nyomul Móricz Csaba újságíró ellen. Orosz Mihály Zoltán szavainak pontos idézésétől eltekintenénk, ezek lényege, hogy szerinte az újságíró nem írt igazat róla, és ezért OMZ őt bepereli.

Az Átlátszó múlt szerdán arról írt, hogy Móriczot – miután tudósítani akart egy érpataki önkormányzati ülésről – egy érpataki „kommandó” üldözőbe vette kocsikkal. Az akció vége rendőri igazoltatás lett, az ügyben Móricz Csaba újságíró feljelentést tett.

De nézzük meg az érpataki polgármester Fb-oldalát, hogy ott Móricz ellen micsoda gyűlöletcunami tombol!

false

 

Vagy:

false

 

És:

false

 

Illetve:

false

 

De leginkább:

false

 

 

Az érpataki modellt két éve mi is testközelből szemléltük meg, akkor sikerült az OMZ-nek segítő hóhérral is beszélnünk.

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.