Szinte már a vicc határát súrolja a szolnoki fürdőberuházás

Kis-Magyarország

Az, hogy régóta át kellett volna adni a tiszaligeti strandot, nem újdonság, ahogy az sem, hogy már 10 milliárdot égetett el, viszont az igen, hogy újabb problémák miatt várhatóan idén sem lesz kész, illetve további pénzeket kell beleölni.

Sajtótájékoztatót tartott szerdán az ellenzéki Szolnoki Többség frakciója a szolnoki tiszaligeti fürdőfejlesztés állásáról. Füle István frakcióvezető közölte, nagyjából három hete derült ki számukra, hogy idén már nem lesz átadva a létesítmény. A komplexumot 2019-ben kezdték el felújítani, eredeti tervek szerint 7,7 milliárdért. Húsz hónapos felújítási határidőt terveztek, vagyis tavaly tavasszal már be kellett volna fejezni a munkát. Időközben még megtolták a költségeket 2,3 milliárddal, vagyis már 10 milliárdnál járnak. Akkor úgy volt, hogy idén nyáron átadják a strandot.

Korábban lapunk is foglalkozott az aktuális helyzettel.

A 2,3 milliárdos plusz pénz oka az is lehetett a frakcióvezető szerint, hogy közben kiderült, nem mérték jól fel a terepet, és az egyik medence erőteljesen süllyed. Füle István szerint azonban erről már a beruházás előtt tudni kellett volna. Hozzátette, a költségemelést hivatalosan azzal magyarázták, hogy a strandon plusz funkciók lesznek, új medencékkel, csúszdákkal. 

Arról pedig, hogy mi derült ki három hete, azt mondta, rájöttek, a strandot tápláló kutak nem adnak elegendő vizet a létesítményhez. A meglévő kutak ráadásul "homokolnak", amit az új berendezések nemigen "szeretnek". Ezért két kutat kell fúrni, amelyek időbe és persze plusz pénzbe is fognak kerülni az önkormányzatnak.

Füle István szerint jó esetben jövő tavasszal lehet átadni majd a komplexumot.

Információink szerint a fürdőfejlesztésre még legalább kétmilliárd forintot kell áldozni. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”