Törvénysértő módon akarta börtönbe küldeni a fideszes mutyi ellen tiltakozó Horváth gazdát a kormányhivatal

Kis-Magyarország

Döntött a másodfokú bíróság, szabad marad a bábonymegyeri gazda.

Nem kell börtönbe vonulnia Horváth János bábonymegyeri gazdálkodónak, a „Somogy Megyei Kormányhivatal tabi kirendeltsége törvénysértő módon szabott ki rá bírságot” – mondta ki jogerősen a Siófoki Járásbíróság még múlt pénteken. A járásbíróságot a kormányhivatal arra szólította fel, hogy intézkedjen Horváth szabálysértési bírságának elzárásra változtatásáról. De mivel a bírság megállapítása jogszerűtlen volt, az elzárás is értelmét vesztette.

Röviden a következő esetről van szó: 2015. november 23-án, Kaposváron, a környező állami földek árverése elleni tiltakozásul Sallai R. Benedek néhány aktivista jelenlétében (köztük Horváth János bábonymegyeri gazdálkodó passzív részvételével) egy billenőplatós járműről három köbméternyi trágyát borított az úttestre és a járdára. (Az esetről itt írtunk részletesebben.) A rendőrség garázdaság címén eljárást indított Horváth János ellen is, ekkor még tévesen azzal vádolva őt, hogy ő volt az elkövető. Később a vád úgy enyhült, hogy Horváth segédkezett az LMP-s képviselőnek a trágyaborításban. Emiatt 15 ezer forintos szabálysértési bírságot szabtak ki rá, amit azonban Horváth nem fizetett be, hiszen nem ismerte el vétkességét. Bírósághoz fordult, és a Siófoki Járásbíróság 2016. októberi ügydöntő határozatában azt mondta ki: a bábonymegyeri gazda nem követte el a terhére rótt szabálysértést, tehát nem kell fizetnie.

Középen kaszál Horváth János

Középen kaszál Horváth János

 

Horváth János az ítéletnek nem sokáig örülhetett. Újabb szabálysértést róttak a terhére, ezúttal (ugyancsak a trágyaborításra hivatkozva) – a változatosság kedvéért – környezetszennyezésért szabott ki rá 15 ezer forintos büntetést a megyei kormányhivatal tabi járási hivatala. Ezt se fizette be, de nem tudta bíróságig vinni, ugyanis azt közölték vele: fellebbezése elkésett. Végül ismét a bíróság mondta ki a végső szót, bár nem úgy, ahogyan a kormányhivatal indítványozta, hogy a be nem fizetett szabálysértési bírság miatt a gazda elzárását szorgalmazta. (A 15 ezer forintot figyelembe véve feltehetően három napra kellett volna rács mögé vonulnia – F.I.) A Siófoki Járásbíróság ehelyett a Horváthot megbüntető határozatot hatályon kívül helyezte elévülés miatt, és a hatóságot új határozat meghozatalára kötelezte.

Ugyanez a Siófoki Járásbíróság Horváth kétszeri felmentése mellett néhány napja, ahogyan megírtuk, egy másik bábonymegyeri gazda, Paksi István javára döntött az állammal szemben.

Figyelmébe ajánljuk

„A magyarok az internetre menekülnek a valóság elől”

  • Artner Sisso
Szokolai Róbert korábban ifjúsági szakszervezeti vezető volt, jelenleg az Eötvös10 Művelődési Ház kommunikációs vezetője. Arról kérdeztük, milyen lehetőségei vannak a fiataloknak ma Magyarországon, kire és mire számíthatnak, valamint hogyan használják az internetet, a közösségi médiát, és mire mennek vele.

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.

Nézőpont

A filozófus-író (Denis Podaly­dès) tüdeje és mája közt apró kis foltot mutat ki az MRI-vizsgálat, de biztosítják afelől, hogy (egyelőre!) nem veszélyes a dolog.

Amikor győznek a hippik

  • - turcsányi -

Blaze Foley-nak volt egy kabátja. Ha egészen pontosak akarunk lenni, ez az egy kabátja volt neki – ez sem túl jó bőrben. Az ujját például vastag ezüstszínű ragasztószalaggal kellett megerősíteni, jól körbetekerni, mindkettőt – hogy le ne essenek.

Hibamátrix

  • Dékei Krisztina

Szűcs művészete a klasszikus, realista festészeti hagyományokon alapul, de távol áll a „valóságtól”.