KOmplett

Termál – munkaidőben

KOmplett

Gondolom, sokak életében eljön az a pillanat, mikor nem érzik elég vonzónak és kívánatosnak magukat. Ez főleg télen tud borzalmas lenni, hiszen ilyenkor a vastag öltözékek miatt a fegyvertárunk egy jó része kiesik a játékból. Nekem például egyik legfőbb ékességem a karcsú bokám, amit ilyenkor bundás csizma (vagy vékony csizma és ormótlan lábszárvédő takar), a kardigánok, zakók bűne, hogy nehéz kiemelni a csinos derekat, a dekoltázs villantása magában rejti a meghűlés veszélyét, hajunkat tönkreteszi a nedvesség és/vagy a mindent lenyomó meleg sapka.

De megtaláltam a gyógymódot mind a férfiak, mind a nők számára. Aki kötött munkaidőben dolgozik, az se keseredjen el: tényleg érdemes ezért a kísérletért egy nap szabit kivenni, hiszen a visszanyert önbizalom és életkedv átsegít utána a nehéz napokon. Én elég pocsékul éreztem magam a bőrömben az utóbbi időben, többek között úgy véltem, kicsit meg is öregedtem, hogy esetleg eljárt felettem az idő.

 

 


Nyakig bebugyolálva merészkedtem csak le a hotel gyógyrészlegébe. Az első, amit megláttam, hogy éppen vízi aerobik megy, ebben nem óhajtottam részt venni (testvédő elméletemről hosszabban egy másik bejegyzésben), hát a szabad ágyak egyikébe vetettem magam. A vízben szinte csak férfiak voltak. És nem tudtam nem megérezni a perzselő pillantásokat. Csak a fejük volt a felszínen, az oktatóról rám kúszott a tekintetük, mozgásuk így koordinálatlanná vált (a víz amúgy is lassította), úgy néztek ki, mint megannyi prédát leső krokodil. Régen nem érzem prédának magam, hát hasat be, mellet ki, filmekből ellesett módon igyekeztem a lábamat (ami ugye most teljes pompájában tündökölt) úgy helyezni, hogy én tűnjek a termál femme fatale-jának. Nem volt nehéz, lévén, hogy a korban legközelebb álló női versenyző is minimum egy negyvenessel volt idősebb nálam. Aztán véget ért az edzés, a krokodilok méla, nehézkes mozgással indultak a padok felé. Iszonyú versengés indult, ki kerülhet mellém. Hárman a fejem felett vitatkoztak, hogy a fiatal(!!!) hölgyet nem szabad zavarni, közben úgy pásztáztak, mint ahogy férfi ezer éve nem.

 

 


Egy idő múlva a bájos, édes, gyönyörű jelzők még jobban megszaporodtak, így elindultam a szauna felé. Ketten utánam. Beültünk. Egy ideig semmi, majd bejött a harmadik. „Na, Laci, tudtuk, hogy megjelensz – kezdte az egyik – pedig te sosem szaunázol, nem bírod a meleget.” Laci válaszra sem méltatta, nyomult előre. Aztán csak hozzám ért. „Jaj, bocsánat – mentegetőzött – az én koromban már alig látok…” A barát csak erre várt, lecsapott: „Unalmas ez a trükk, hogy a látásodra panaszkodsz. Csak azért mondod, hogy büntetlenül tapogatózhass….” Ennél a pontnál úgy éreztem, begyűlt hónapokkal előre a bókmennyiségem, kisétáltam. És akkor lépett a fürdőbe egy viszonylag emberi férfi. Persze normál esetben nem tetszene, de itt olyan versenyelőnye volt, hogy elismerően kellett rápillantanom. Láttam, hogy az ő önbizalom-indexe is alaposan megugrik. Persze félő, ha eztán mindenki elözönli a termálokat, változik ez a remek arány. És akkor ott tartok megint, mint nyáron a strandon…

 

 


 

A fotók jól ismeretek, Marjai Judit készítette őket, de nem találtam a témához illő más képeket magamról…

Következik: Winkler Nóra és az új könyve, nyereményjátékkal!

Figyelmébe ajánljuk

Gombaszezon

Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Huszein imám mártíromsága

Az Izrael és Irán között lezajlott tizenkét napos háború újra rádöbbentette a régió népeit: új közel-keleti hatalmi rend van kialakulóban. Az egyre élesebben körvonalazódó kép azonban egyre többeket tölt el félelemmel.

„A lehetőségek léteznek”

Úgy tűnik, hogy az emberi történelem és politika soha nem fog megváltozni. Kőbalta, máglyán égő „eretnekek”, százéves háborúk, gulágok… Vagy­is mi sohasem fogunk megváltozni. Reménytelen.

Taxival Auschwitzba

Idén áprilistól a francia közszolgálati televízió közel kilenc­órányi dokumentumfilm-folyamban mutatta be azt a három történelmi pert, amelyek során 1987 és 1998 között a náci kollaboráns Vichy-rezsim egykori kiszolgálóinak kellett számot adniuk bűneikről. A három film mindegyike más-más oldalról mutatja be a megszállás időszakát. A YouTube-on is hozzáférhető harmadiknak van talán a leginkább megszívlelendő tanulsága.

Lábujjhegyen

A hízelgéseknek, a geopolitikai realitásoknak és a szerencsének köszönhetően jól zárult a hágai NATO-csúcs. Azonban az, hogy a tagállamok vezetői jól tudják kezelni az Egyesült Államok elnökének egóját, nem a transzatlanti kapcsolatok legszilárdabb alapja.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.

Pillanatnyi nehézségek

Gyors viták, vetélkedő erős emberek, ügynöközés és fele-fele arányban megosztott tagság: megpróbáltuk összerakni a szép reményekkel indult, de a 2026-os választáson a távolmaradás mellett döntő liberális párt történetét.